Aktuality
AKO A KEDY JE NAJLEPŠIE KUPOVAŤ ZÁJAZD

AKO A KEDY JE NAJLEPŠIE KUPOVAŤ ZÁJAZD

9.5.2018

Výber dovolenky je príjemnou záležitosťou. Na druhej strane však každý z nás musí brať do úvahy aj finančnú stránku, nakoľko letná či zimná rekreácia v zahraničí nie je určite lacnou záležitosťou a jej konečná suma sa môže „vyšplhať“ aj na niekoľko násobok priemerného slovenského platu. Preto je dôležité, aby klient nemusel uberať zo svojich požiadaviek a dostal to, po čom túži. Avšak cena za služby by mala byť primeraná jeho možnostiam. Len vtedy budú naplnené klientove potreby a bude pociťovať spokojnosť. Ako to ale docieliť?

Existujú dve možnosti ako kúpiť zájazd za čo najvýhodnejšiu cenu. Jednou z možností je kúpa dovolenky prostredníctvom tzv. first minute alebo first moment. Ide o kúpu zájazdu v skoršom termíne a dnes takúto možnosť ponúka každá cestovná kancelária či cestovná agentúra. V praxi to znamená, že čím skôr si klient zájazd zarezervuje, tým je jeho zľava na zájazd vyššia. Môže sa pohybovať v rozmedzí od 5% až do 40%, v závislosti od predstihu, v ktorom klient zájazd zarezervuje.

V prípade letnej dovolenky by mal klient, ktorý by rád využil výhody first minute myslieť na jej rezerváciu už v mesiacoch december až marec, kedy sú zľavy najvýhodnejšie.

Obrovskou výhodou nákupu zájazdu first minute je, že klient nemusí zaplatiť celú sumu ihneď po rezervácii zájazdu. Pri rezervácii stačí zaplatiť len zálohu a zvyšná suma sa doplatí tesne pred termínom dovolenky. Ak však klient disponuje dostatkom finančných prostriedkov, má možnosť uhradiť celú sumu. V takomto prípade ponúka väčšina cestovných kancelárií ešte dodatočnú zľavu na produkt, spravidla vo výške 1 – 3%. Celkom výhodné, čo poviete?

Ďalšou možnosťou ako kúpiť zájazd čo najvýhodnejšie je ponuka zájazdov last minute. Ide o opačnú možnosť ako v predchádzajúcom prípade. To znamená, že zájazd je zakúpený tesne pred termínom dovolenky, a to niekoľko dní pred jeho začatím, dokonca v určitých prípadoch hovoríme dokonca o hodinách.

Pokiaľ cestovná kancelária nenaplnila svoje kapacity v rámci určitého hotela v danej destinácii, alebo dostatočne nevyťažila kapacitu lietadla, ponúka zájazdy v dodatočnej zľave, ktorou je last minute. Zľavy last minute zájazdov sú veľmi príjemné, mnohokrát dosahujú aj 50% z ceny zájazdu, čo sa naozaj oplatí.

First minute a last minute zájazdy majú svoje špecifiká a závisí len od charakteru, typu klienta či jeho momentálnych potrieb a požiadaviek, ktorý typ a forma rezervácie zájazdu mu najviac vyhovuje. V oboch prípadoch však klient môže získať výhodné zľavy. Stačí si len vybrať z ponuky zájazdov, ktoré naša cestovná agentúra ponúka. Inšpirovať sa môžete na našej webovej stránke.