Aktuality
AKO VYBRAŤ VHODNÚ RODINNÚ DOVOLENKU

AKO VYBRAŤ VHODNÚ RODINNÚ DOVOLENKU

11.5.2018

Letné prázdniny pomaly začínajú a deti sa už nevedia dočkať kedy sa konečne zatvoria brány školy a oni si budú môcť dosýta užívať sladké ničnerobenie. Očakávajú však aj nové zážitky, ktoré im ich rodičia chcú dopriať maximum, aby sa opäť v septembri mali čím pochváliť svojim spolužiakom. Ako si ale vybrať dovolenku tak, aby si oddýchli rodičia a deti mali dostatok priestoru na svoje bláznovstvá?

Rodičia svoje deti poznajú najlepšie, a tak vedia ako ich deti zvládnu dlhú cestu autom či lietadlom. Je potrebné myslieť na tú najlepšiu nariantu najmä pre ne, aby sa počas cesty cítili pohodlne a dobre. Správna voľba dopravného prostriedku je vyhnutná. Od tohto bodu sa odvýja všetko ostatné.

Ďalším krokom je výber cieľovej destinácie. V prvom rade myslite na bezpečnosť vašich detí, ale aj seba samých, a tak určite nie je potrebné cestovať do krajín, ktoré nie sú veľmi vhodné na prežitie pokojnej rodinnej dovolenky. Zvoľte radšej destinácie, ktoré ponúkajú širokú ponuku vodných atrakcií na pláži, kde sa určite každé dieťa dosýta „vyblázni“.

Pláž by mala byť skôr piesočnatá, prípadne kamienková, aby si dieťa neublížilo. Vyhýbajte sa najmä skalnatým plážam s množstvo útesov, kde by si dieťa pri hre mohlo ublížiť. Takisto je vhodnejšie zvoliť dovolenku v pokojnejšej zátoke ako v destinácii kde sú časté a vysoké vlny na mori.

Teploty sa v hlavnej sezóne vyšplhajú vysoko nad tridsať, niekedy až nad štyridsať stupňov. Rodičia by mali myslieť aj na tento fakt a vybrať letovisko, ktoré má aj v letných mesiacoch príjemnejšie teploty, aby dieťa neutrpelo úpal. Dbať treba aj na pitný režim, a to v ktorejkoľvek destinácii.

Výber hotela je jednou z najzásadnejších vecí pri výbere dovolenky. V súčasnosti je výber hotelov naozaj široký a nemusíme sa báť, že nenájdete taký, ktorý bude do bodky zodpovedať vašim požiadavkám. Pri cestovaní s deťmi myslíme na to, aby bol súčasťou hotela detský kútik s preliezkami a hrami pre deti. Vďaka nemu budú mať na seba viac času aj rodičia, ktorí jeho výhody určite ocenia.

Výber hotela, ktorý má vo svojej ponuke animácie v hotely a na pláži sú veľmi dobrou voľbou. Zverte deti do rúk skúsených animátorov, ktorí sa o ne dobre postarajú, zatiaľ čo Vy sa môžete venovať iným činnostiam.

Keďže cestujeme s deťmi, je dôležité myslieť aj na praktickú stránku dovolenky, a tou je poistenie proti stornu. Deti bývajú choré častejšie ak my dospelí, a tak v prípade choroby dieťaťa neprídete o svoju zálohu za zájazd.

Dôležité je aj samotné cestovné poistnie, ktoré uhradí náklady spojené s prípadnou hospitalizáciou v zahraničí.