Aktuality
KAM VYCESTOVAŤ NA DOVOLENKU V JÚNI

KAM VYCESTOVAŤ NA DOVOLENKU V JÚNI

18.5.2018

Jún je mesiac, kedy do našich zemepisných šírok prichádza leto a sním aj túžba po dovolenke a oddychu pri mori. Ľudia sa často zamýšľajú, kedy je najlepší termín vycestovať do európskych destinácií, no keďže na juhu Európy je leto o čosi skôr ako u nás, v júni dovolenku ľutovať nebudete. Ak ste z tých, ktorí môžu odísť za oddychom, ako im to vyhovuje, jún je vhodným výberom nielen z pohľadu ekonomického, ale najmä kapacitného. Začiatok sezóny takmer vo všetkých destináciách znamená pokoj, ochotu personálu a pripravenosť rezortov, ktorú si viete vychutnať plnými dúškami.

Počas júna môžete nájsť v mnohých obľúbených destináciách Slovákov aj výborné podmienky, čo sa mora týka, pretože teplota v ňom je už viac než prijateľná a naopak necítite sa v ňom ako v termálnych kúpeľoch. Už roky je najobľúbenejšou destináciou Slovákov Turecko, v ktorom je nielen istota počasia, ale aj kvalitných hotelov a služieb. Návšteva tejto krajiny pred sezónou vám zaručí dokonalý oddych a priestor, pretože ďalšie mesiace je Turecko plné dovolenkárov z celej Európy. Júnovú dovolenku môžete stráviť aj v Egypte či Tunisku, kde teploty v tomto mesiaci siahajú až k 40 stupňom. Nájdete tu tiež takmer stopercentná záruka bezoblačného počasia, preto si nezabudnite so sebou vziať dobrý faktor. Pri poznávacích zájazdoch napríklad k pyramídam v tomto období nezažijete tlačenicu, na akú sú ľudia zvyknutí počas najväčšej sezóny. Pre milovníkov antiky je dobrou voľbou na začiatku leta Grécko, ktoré je dokonale pripravené na novú sezónu a nával turistov. Grécke ostrovy ako napríklad Rodos, Kréta, Kos, či Korfu sú zárukou dobrého počasia, krásneho mora a gréckej prírody, prečo mu takmer nikto nedokáže odolať. Pokojnú dovolenku si pred prázdninami môžete užiť aj v Chorvátsku, kde má more v tomto období už viac ako 20 stupňov a príjemne vás schladí. Síce je počasie o niečo menej stabilné ako v južnejších destináciách, táto krajina sa už dlhé roky teší návalu dovolenkárov a to najmä z našej krajiny. Ak plánujete oddych v Chorvátsku, jún je najvhodnejší mesiacom na jeho návštevu z pohľadu menšej vyťaženosti a lacnejších služieb. Novodobým hitom sa stáva Albánsko, ktoré každý rok navštívi viac a viac ľudí. Najlákavejším je pomer kvality a ceny, pretože oddych v Albánsku si mimo hlavnej sezóny môžete dopriať za pár eur. Porovnateľným s Albánskom je aj Bulharsko, do ktorého každý rok smerujú tisíce Slovákov. Ruch, dlhé pláže a nižšie ceny sú dôvodmi, na ktoré nedajú niektorí z nás dopustiť a radi sa do tejto krajiny vracajú. Aj tu platí, že mimo top sezóny vás bude stáť dovolenka menej a pri rodinnej dovolenke to nie je vôbec zanedbateľná suma.

V ponuke je však aj niečo pre náročnejších ktorých už európske destinácie omrzeli. Omán, Kapverdské ostrovy alebo Boa Vista, sú dobre dostupné už aj zo Slovenska a keď chcete zažiť niečo netradičné mimo Európy, možno to bude pre vás tá pravá voľba. Výborné podmienky pre náročnejších ponúkajú aj Kanárske ostrovy, ktoré sú letecky už o niečo vzdialenejšie, no dovolenkovať tam môžete celý rok podobne, ako v Karibiku. Tak čo, ktorú krajinu si tento rok vyberiete?