Detail destinácie

Durrës Albánsko - transparent

Ponúkame 3 ubytovacích kapacít za cenu 498 € - 541 €.

Charakteristika letoviska a ceny v Durrëse

Jednou z top destinácií v Albánsku je jednoznačne prístavné mestečko Durrës, ktoré je vybudované na pobreží Jadranského mora. Pre domácich predstavuje najlepšiu voľbu, avšak obľube sa teší aj medzi zahraničnými turistami.Vďaka vynikajúcej polohe je výborným východiskovým bodom na výlety v okolí. Od hlavného mesta Tirany je vzdialené len asi 38km.Lákadlom je hlavne cena, ktorá je veľmi výhodná v porovnaní s inými destináciami, pričom nevynímame slovenských turistov. V Durrës tak môžeme dovolenkovať pri mori, v krásnom prostredí, so všetkým čo k tomu patrí a hlavne za lacno. Ceny za ubytovanie a potraviny sú určite nižšie ako u nás.

V platobnom styku sa používa miesta mena – lek. Peniaze si môžete zameniť v bankách, miestnych zmenárňach. V Durrëse sa stretnete aj s pouličnými predavačmi, u ktorých však peniaze neodporúčame zamnieňať, pretože sa medzi nimi vyskytujú podvodníci. Peniaze si bezpečne zmeníte v banke či zmenárni.

Aktuálny kurz

1 € = 126.6777 ALL

1 ALL = 0.0079 €

Bohatá história

Durrës je druhým najväčším albánskym mestom a môže sa pýšiť naozaj bohatou históriou. Tá  poteší najmä turistov, ktorí sa radi nechajú opantať viac ako 3000 ročnou históriou tohto mesta. Nachádza sa tu hneď niekoľko archeologických skvostov.Za zmienku stojí najmä Rímsky amfiteáter postavený v druhom storočí nášho letopočtu. Jeho kapacita sa odhaduje na osemnásť až dvadsať tisíc divákov, vďaka čomu sa pýši titulom najväčšieho amfiteátra na celom Balkáne. Všetky jeho časti sú turistom celkom sprístupnené, takže Vám už nebráni nič, aby ste navštívili tento kolos a pokochali sa jeho nádherou a majestátnosťou nielen zvonku, ale nazreli aj do jeho vnútra.Rímsky amfiteáter nie je zďaleka jedinou pamiatkou v Durrës. Historiskú časť mesta lemujú pozostatky starobylých mestských hradieb, vrátane Benátskej veže. Vystavaná bola v 15. storočí, je vysoká deväť mestrov a na jej vrchole sa nachádza príjemná reštaurácia, v ktorej si môžete okrem skvelého jedla vychutnať nádherné výhľady na celé mesto.

Pláže, hotely a služby

Oddýchnuť si môžete na jednej z neďalekých pláží, ktoré sú dlhé až šesť kilometrov. Pláže v Durrës sú verejné a nie sú na nich žiadne poplatky. Jednou z najkrajších sú pláže Bardhori a Gjenerali.Ak ste dodnes považovali Albánsko za krajinu s nízkou úrovňou služieb, nie je to pravda. Služby v Durrës sú na výbornej úrovni a turisti majú možnosť výberu z troj až štvorhviezdičkových hotelov, kde počet hviezdičiek zodpovedá európskym štandardom či normám. Turizmus v Albánsku sa však neustále rozvíja a úroveň služieb rastie s každou sezónou. Slnečné počasie v Albánsku pretrváva až do októbra takže máte dostatok času na premýšľanie, či sa rozhodnete dovolenkovať práve v tejto destinácii.

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >