Detail destinácie

Čiernomorec Bulharsko - transparent

za cenu .

Počasie:

Dnes Počasí v Sozopol - transparent 22° C Zajtra Počasí v Sozopol - transparent 20 - 23° C22.9. Počasí v Sozopol - transparent 20 - 23° C
23.9. Počasí v Sozopol - transparent 18 - 20° C24.9. Počasí v Sozopol - transparent 15 - 19° C25.9. Počasí v Sozopol - transparent 16 - 23° C
26.9. Počasí v Sozopol - transparent 14 - 20° C27.9. Počasí v Sozopol - transparent 16 - 20° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Charakteristika letoviska

 

Jednou z najvyhľadávanejších destinácií Slovákov a Čechov je v Bulharsku nepochybne malebné mestečko Černomorec na severnom okraji Burgaského zálivu. Mestečko, ktoré má bezmála 4 tis. obyvateľov je od Burgasu vzdialené 24 km a od ďaľšieho významného letoviska Szozopol len 9 km. Toto malé mestečko láka turistov najmä vďaka svojim nízkym cenám a typickému bulharskému vidieku,ktorý v podstate začína hneď, ako opustíte brány mesta. Černomorec predstavuje ideálne miesto pre pokojne strávení dovolenku nakoľko centrum mesta a pamiatky v ňom moc nenájdete.

 

Oddych a relax

 

Samotné mesto a okolie Černomorca Vás fascinuje na prvý pohľad. Možno pre niekoho bude preto prekvapením,že tak malé mestečko dokáže pritiahnuť také množstvo návštevníkov, čo je najkepšie vidieť na hojne zaľudnených plážách. Černomorec však ponúka riešenie pre náročnejších návštevníkov, nakoľko poskytuje na výber zo svojich 4 pláží (prevažne piesčitých). Krásné pláže, ktoré dopĺňa priezračne čisté tyrkysové more poskytuje ideálne podmienky pre aktívne strávený relax počas Vašej dovolenky. Černomorské pláže ponúkajú bohaté športové vyžitie pri všetkých tipoch vodnej zábavy, až po bezstarostný relax na upravených plážach, kde je možné si za malý poplatok požičať slnečník a lehátko. Malé puby a krčmy, ktoré majú typický balkánsky ráz  a sú situované pri pobreží zas ponúkajú miesto,kde po celom dni strávite príjemný čas v kruhu rodiny, alebo priateľov.

 

Ubytovanie a ceny

 

Černomorec rovnako, ako ostatné bulharské mestá lákajú húfy turistov na svoje ceny,ktoré sú výrazne nižšie ako v ostatných prípadoch jadranských, či stredomorských letovísk. Ubytovanie v Černomorci je možné zabezpečiť v jednom z množstva prevažne menších hotelíkov, alebo aj v súkromí, v pekných a dobre vybavených apartmánoch. Južne od Černomorca je taktiež veľký kemp Gradina, ktorý poskytuje priestory na uhytovanie v tesnej blízkosti mora. Medzi ďaľšie vyhľadávané kempy patria aj Kraimorie, či Holliday Village. Černomorcu a jeho cestovnému ruchu sa predpovedá veľmi svetlá budúcnosť. Mnoho pláží, čisté more a príjemné prostredie je idéalnou voľbou pre strávenie Vašej dovolenky.