Detail destinácie

Prímorsko Bulharsko - transparent

Ponúkame 1 ubytovacích kapacít za cenu 352 € - 804 €.

Počasie:

Dnes Počasí v Primorsko - transparent 22° C Zajtra Počasí v Primorsko - transparent 21 - 23° C22.9. Počasí v Primorsko - transparent 20 - 23° C
23.9. Počasí v Primorsko - transparent 18 - 20° C24.9. Počasí v Primorsko - transparent 14 - 19° C25.9. Počasí v Primorsko - transparent 16 - 24° C
26.9. Počasí v Primorsko - transparent 14 - 20° C27.9. Počasí v Primorsko - transparent 16 - 20° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Charakteristika letoviska:

            Prímorsko je jedným z najvyhľadávanejších turistických destinácii v Bulharsku, ktoré leží pri Čiernom mori obklopené Strandskými vrchmi. Populárne bulharské letovisko leží len 52 km od mesta Burgas, čo ponúka skvelé dopravné spojenie. Prímorsko patrilo medzi významné obchodné tepny už v dávnych časoch, pretože mestom pretekajú významné rieky Ropotamo a Ďavolska reka. Centrum mesta je charakteristické tehlovými rodinnými domami so záhradkami. Dominantou Prímorska sú jeho starobylé hradby, ktoré chránili v minulosti toto významné obchodné centrum a dodnes patria tieto zrúcaniny hradieb k jednému z najväčších opevnených nálezísk v Bulharsku.

 

Voľný čas a zábava:

            Upravené prevažne piesočnaté pláže Prímorska, v spojení, s príjemne teplou vodou Čierneho mora poskytujú dokonalé miesto na relax a oddych. Pláže ponúkajú vodné atrakcie všetkých druhov a v prípade mrzkého počasia je možné využiť aj neďaleký aquapark. Centrum mesta poskytuje dostatok zelene a príjemné prostredie reštaurácií a kaviarničiek je ako stvorené na večerné prechádzky. Vyhľadávanou atrakciou sú taktiež rôzne turistické a fakultatívne výlety do prírodnej rezervácie Ropotamo severne od mesta, ktorá ponúka zachovalé vojenské opevnenia a zákopy z čias 2 sv. vojny.

 

 Ubytovanie a ceny:

            Predmestie Prímorska a samotné centrum mesta ponúkajú bohatú sieť ubytovacích kapacít od menších penziónov a apartmánových víl, až po hotelové komplexy s vlastnými bazénmi a uzavretými plážami. S ubytovaním, podobne ako s cenami, by to malo byť pre stredoeurópskeho turistu viac než prijateľné. Ceny potravín sú v porovnaní s našimi nižšie a preto aj návšteva reštaurácie s celou rodinou nebude takým zásahom do peňaženky, ako by tomu bolo v Grécku, Taliansku, či Turecku. V Prímorsku sa koná taktiež veľa večerných koncertov a vystúpení na ktoré je vstup zdarma.

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >