Detail destinácie

Istria Chorvátsko - transparent

Ponúkame 256 ubytovacích kapacít za cenu 10 € - 2 838 €.

Počasie:

Dnes Počasí v Rovinj - transparent 25° C Zajtra Počasí v Rovinj - transparent 20 - 25° C24.9. Počasí v Rovinj - transparent 21 - 24° C
25.9. Počasí v Rovinj - transparent 15 - 20° C26.9. Počasí v Rovinj - transparent 13 - 17° C27.9. Počasí v Rovinj - transparent 15 - 19° C
28.9. Počasí v Rovinj - transparent 15 - 19° C29.9. Počasí v Rovinj - transparent 17 - 20° C30.9. Počasí v Rovinj - transparent 14 - 18° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Destinácia:

Poloostrov Istria vybieha do Jadranského mora v tvare trojuholníka – niektorým pripomína srdce. Podľa sfarbenia hornín, z ktorých pozostáva, možno na ňom rozlíšiť tri krajinne odlišné celky: Smerom od rovinatého, veľmi členitého západného pobrežia sa dvíha vápencová vrchovina do nadmorskej výšky asi 450 m. Zväčša ju prikrýva červenkastá pôda, terra rossa. Preto sa táto časť Istrie nazýva aj „Červená Istria“. Červenkastú farbu hliny si možno všimnúť na poliach a vo viniciach okolo Puly.

Stred Istrie tvorí úrodná pahorkatina, ktorej horniny majú žltohnedú až sivú farbu, a preto sa táto oblasť nazýva aj „Žltá Istria“. Tu pramenia obe väčšie rieky Istrie – Mirna, ktorá ústí do mora pri Novigrade, a Raša, ktorá napája Jadranské more na východnom pobreží pri Labine. Horský masív Ćićarija, ktorého vrcholy dosahujú nadmorskú výšku až 1400 m, sa rozprestiera v oblasti nazývanej pre svetlé vápence aj „Biela Istria“. Tento masív tvorí prirodzenú hranicu Istrie s vnútrozemím v jej severovýchodnej časti. Výbežok tohto masívu tvorí pohorie Učka, ktoré sa dvíha bezprostredne za severnou časťou východného pobrežia, nazývanou aj Opatijská riviéra.

Strediskom Istrijskej riviéry je Poreč. Toto starobylé mestečko ležiace na výbežku pevniny sa v turistickej sezóne mení na mekku návštevníkov. Južne od Poreča nasleduje mimoriadne pekný úsek pobrežia. Tvorí ho rad zálivov, zalesnených výbežkov, na ktorých sú kempingy, športoviská a ostrovčeky v mori, pre ktoré je táto oblasť skutočným rajom dovolenkárov.

Srdcom Istrie je úsek Umag – Rovinj. Na tomto úseku je niekoľko malebných mestečiek: Momjan, Grožnjan, Motovun, Pazin.

Mestečko Rovinj, s výraznou benátskou atmosférou by nemal vynechať nijaký návštevník. Metropolou Istrie je Pula, ktorá láka nielen pamätihodnosťami, ale aj dobre vybudovanou infraštruktúrou a nádhernými plážami.

Na východnom pobreží Istrie je pekné, staré mestečko Labin, susediace s vyhľadávaným prímorským letiskom Rabac. Pri obci Moščenička Draga sa začína Opatijská riviéra, prekrásne morské pobrežie so strmými zalesnenými zrázmi a mnohými zátokami ideálnymi na kúpanie. Pôvabné mestečko Lovran je čosi ako predmestie Opatije, najluxusnejšieho a najstaršieho prímorského letoviska v tejto časti pobrežia.

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >