Detail destinácie

Vodice Chorvátsko - transparent

Ponúkame 113 ubytovacích kapacít za cenu 17 € - 2 277 €.

Počasie:

Dnes Počasí v Sibenik - transparent 29° C Zajtra Počasí v Sibenik - transparent 21 - 29° C22.7. Počasí v Sibenik - transparent 25 - 30° C
23.7. Počasí v Sibenik - transparent 23 - 28° C24.7. Počasí v Sibenik - transparent 23 - 30° C25.7. Počasí v Sibenik - transparent 22 - 31° C
26.7. Počasí v Sibenik - transparent 23 - 30° C27.7. Počasí v Sibenik - transparent 23 - 28° C28.7. Počasí v Sibenik - transparent 24 - 29° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Vodice, ležiace v širokej zátoke 11 km severozápadne od Šibenika, sú známym letoviskom s mnohými hotelmi, súkromnými ubytovňami, kempingom a prístavom pre jachty a motorové člny. V starom meste vábia dovolenkárov početné reštaurácie a kaviarne. Prvá zmienka o mestečku pochádza z roku 1402.

            Mesto Vodice je turistická destinácia, ktorá je známa pre svoju živosť a rozmanitosť cestovného ruchu. Je považované za ideálne miesto na dovolenku, kde si každý môže nájsť niečo, čo sa mu páči.

Pozoruhodnosťou mesta je  barokový kostol z roku 1749. Autorom oltárnych obrazov je slávny maliar dekoratívnych fresiek Eugenio Morteti Varese. Obrannými vežami a obrannými stenami bolo mesto obklopené v 16. storočí. Z tohto obdobia sa i jedna stredoveká strážna veža zachovala. Kultúrnym dedičstvom Vodice je malý kostol sv. Kríž -jednoduchý gotický kostol.

Pozdĺž pobrežia sa tiahne promenáda s mnohými reštauráciami, kaviarňami, krčmami, obchodíkmi so suvenírmi a klenotníctva. V centre je široká ponuka čerstvých rýb, morských plodov, ovocia a zeleniny. Milovníkom slnka Vodice ponúkajú nádherné pláže, vhodné pre malé deti, s miernym zostupom do vody. Pláž ocenená prestížnou Modrou vlajkou, sa rozkladá na 2 km západne od mesta, smerom k neďalekej rybárskej dedinke Tribunj. Po celej dĺžke sú malé reštaurácie, ktoré ponúkajú pokrmy z grilu. Rovnako ako i iné dovolenkové strediská v Chorvátsku i Vodice ponúkajú turistom rôzne športy - potápanie, rybárčenie, jazda na bicykli, tenis, futbal, hádzaná, surfovanie, či jazdy na kajaku.

Vodice je miesto na dovolenku pre všetky generácie, kde nájdete rôzne formy zábavy – diskotéky, detské ihriská, denné výlety do okolitých miest a prírodných krás, ako sú národné parky KrkaKornati. Národný park Kornati sú biotopy vzácnych druhov rastlín a živočíchov. Krka je siedmy národný park v Chorvátsku, známy množstvom vodopádov a jazier. Je tu veľké množstvo a bohatá rozmanitosť voľne žijúcich živočíchov.

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >