Detail destinácie

Tučepi Chorvátsko - transparent

Ponúkame 23 ubytovacích kapacít za cenu 76 € - 2 278 €.

Počasie:

Dnes Počasí v Podgora - transparent 26° C Zajtra Počasí v Podgora - transparent 23 - 27° C22.9. Počasí v Podgora - transparent 22 - 25° C
23.9. Počasí v Podgora - transparent 20 - 23° C24.9. Počasí v Podgora - transparent 19 - 24° C25.9. Počasí v Podgora - transparent 18 - 22° C
26.9. Počasí v Podgora - transparent 13 - 18° C27.9. Počasí v Podgora - transparent 11 - 18° C28.9. Počasí v Podgora - transparent 14 - 16° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Malá obec a vynikajúce prímorské letovisko na Makarskej riviére, vzdialená 5 km juhovýchodne od Makarskej, rozprestierajúca sa pod strmými zrazmi Biokova. Obec sa pôvodne rozkladala vysoko nad morom, na horskom úbočí vo výške 280 m n. m, kde boli domy lepšie chránené pred pirátmi.  Nová výstavba sa šírila pri magistrále a smerom k moru. Dnes sa zvyšok sídla nazýva Gornji Tučepi. Po svahoch vedú turistické cesty stredomorskou vegetáciou k tradičným dedinským stavbám alebo hostincom.   

            Tunajšie osídlenie siaha do antickej doby, o čom svedčia rímske stĺpy, vystavené do románsko-gotického kostola Sv. Juraj, z 13. a 14. storočia, v bezprostrednej blízkosti hotelového areálu. Pri kostole je niekoľko náhrobných kameňov.

            Priamo na morskom brehu si dal v 18. storočí postaviť letohrádok opát Grubišić. Pred 50. rokmi bol upravený na hotel s názvom Kaštelet. Neďaleko sú ďalšie letohrádky, a to rodu Lučićov-Pavlicov, Kačićov a Ivaniševicov.

            Tučepi si získali mimoriadnu obľubu ako letovisko pre chránenú polohu, ktorá priaznivo ovplyvňuje tunajšie bohaté rastlinstvo (palmy, oleandre, vistárie, citrusy, borové háje).  

            Krásna pláž z drobných kamienkov a hrubého piesku sa tiahne širokým oblúkom 5 km dlhým až do susednej Podgory a je zatienená bohatou vegetáciou. Celá prírodná scenéria je neobyčajne veľkolepá. Hotely, z ktorých najkrajšie a najkomfortnejšie sú z najnovšej doby, ležia veľmi blízko pláže.

            Tučepi boli osídlené už v dobe ilyrskej a rímskej. Dnes je to turistické centrum s hotelmi, penziónmi, reštauráciami a malým prístavom, ktoré leží priamo na štvorkilometrovom pobreží s krásnymi kamienkovými plážami.

            V blízkosti Tučepi leží osada Pašalić je renesančný kostol Sv. Michala. Pozoruhodná je i prechádzka pozdĺž mora do Makarskej.  

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >