Detail destinácie

Budvanská riviéra Čierna Hora - transparent

Ponúkame 21 ubytovacích kapacít za cenu 38 € - 3 298 €.

Destinácia:

Čierna hora je pomerne nepreskúmaná a nedotknutá krajina, ktorá na svoju turistickú slávu ešte len čaká, no o to zaujímavejšia môže byť pre dovolenkárov. Ak rozmýšľate, že navštívite túto  krajinu, rozhodne zavítajte na Budvarskú riviéru, ktorá je nielen najvyhľadávanejšou lokalitou, ale aj najkrajšou na celom pobreží Jadranského mora. Nachádza sa v severnej časti krajiny a je len niekoľko kilometrov od obľúbeného Chorvátska.

Pláže a športové aktivity

Jasnou dominantou tejto oblasti sú krásne pláže, pričom mnohé z nich sa môžu pýšiť ocenením Modrá vlajka. Budvarské pláže naplnia očakávania aj tých náročnejších dovolenkárov, pretože takéto významné ocenenie majú len najlepšie pláže v Európe. Na pobreží nájdete rôzne druhy pláží, z ktorých si určite dokážete vybrať. Rodiny s deťmi ocenia pod nohami jemný alebo hrubý piesok, dospelým sa zas často rozhodujú pre kamene alebo okruhliaky. Ak chcete navštíviť krásnu pláž, ktorá bola kedysi vyhlásená za najlepšiu v Európe, určite sa nasmerujte do Bečiči. Nájdete tu unikátnu dva kilometre dlhú piesočnatú pláž,  ktorá je jednou z najvyhľadávanejších miest v Čiernej hore.

Dovolenkové aktivity

Táto oblasť ponúka turistom aj iné aktivity, ako sú tie plážové.  Počas návštevy nezabudnite ísť na najznámejšie miesta ako sú Budva, Bečiči, Petrovac a Sveti Stefan, Každé z nich ukrýva niečo zaujímavé, preto si nechajte dostatok času aj na spoznávanie a čiernohorských pamiatok.

Určite sa aspoň nachvíľku zastavte v starobylom meste Budva, ktoré obíde len málokto. Aj preto je toto miesto najnavštevovanejší v krajine a dokáže si vás získať nielen prírodou okolo, ale aj architektúrou. Okolo mesta sa nachádzajú horské masívy, ktorých úlohou je ochrana pred zlým počasím vo vnútrozemí. Priamo v meste sa nachádza Slovenska plaža, o ktorej by sme si mohli myslieť, že je to náš kus zeme v cudzej krajine. V skutočnosti sa ale Slovensko v ich jazyku povie Slovačka a teda v preklade to vôbec nie je slovenská pláž ako si mnohí myslia.

Oblasť Sveti Stefan je známa svojou fotogenickosťou, no nachádzajú sa v nej len solventní klienti. Na malý ostrov majú cez hrádzu vstup len tí, ktorí si prenajali luxusný apartmán. Ostatní návštevníci túto možnosť nemajú a môžu sa kochať krásou len z pevniny.

Za zmienku a návštevu stojí aj Petrovac, kde uvidíte pevnosť Castel Lastva, ktorú vytvorili Benátčania. Petrovacka pláž sa v týchto miestach nachádza v známom a navštevovanom piesočnatom zálive, ktorý je obklopený samou prírodou. Ak budete unavení od tepla a slnka, odporúčame si oddýchnuť v olivových a borovicových hájoch, ktoré sú kúsok od pláže.

 

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >