Detail destinácie

Ulcinjská riviéra Čierna Hora - transparent

Ponúkame 9 ubytovacích kapacít za cenu 71 € - 674 €.

Ulcinjská riviéra je najjužnejšia dovolenková oblasť v Čiernej hore. Nachádza sa len kúsok od Albánska a teda aj počasie v tejto lokalite je už o niečo teplejšie a stabilnejšie ako na severe. Ak by ste sa chceli na toto miesto vybrať autom, pripravte sa, že v ňom strávite najmenej tisíc kilometrov. Vystúpite ale na čarovnom mieste plnom zelene a hájov, ktoré vám poskytnú únik pred slnkom. Počas dovolenky na tejto riviére si nemusíte posúvať hodinky, pretože je tam rovnaký čas, ako u nás na Slovensku.

Pláže a športové aktivity

Pláže na Ulcinjskej riviére sú rovnaké ako na celom pobreží Jadranu. Niekde sa nachádza len čistý piesok, no o kúsok ďalej môžete natrafiť aj na kamene a okruhliaky.

V najjužnejšom letovisku Ulcinj, ktoré bolo pôvodne pirátskym mestom sa nachádza obľúbená Mala plaža, ktorá je známa svojim farebným pieskom. Rodiny s deťmi príjemne prekvapí pozvoľný vstup do mora, ktorý nie je všade sa samozrejmosťou.

Ešte viacej na juhu leží Velika plaža, ktorá je významná svojim liečivým pieskom. Ak hľadáte veľkú pláž, kde budete mať dostatok priestoru na všetko, čo len chcete, toto je to pravé miesto pre vás. Velika plaža je dlhá 13 kilometrov a široká 60 metrov a utláčaní tu určite nebudete.

Dovolenkové aktivity

Za návštevu určite stojí mesto Ulcinj, ktoré je najjužnejším mestom pobrežia tejto krajiny. Zaujímavé je úzkymi kopcovitými uličkami, ktoré sú poprepájané rôznymi schodiskovými skratkami. Keďže sa veľmi podobajú schodom do obydlí domácich, nie každý ich dokáže nájsť.

Zastaviť by ste sa mali aj na zámku Stari Grad, z ktorého je krásny výhľad na more, kde sa môžete kochať, koľko sa vám len zachce. Staré mesto je plné ruín, ktorých sa netreba zľaknúť. Dôvodom tohto stavu je zemetrasenie, ktoré zničilo obrovskú časť mesta a domáci to nedali do pôvodného stavu, ako to vyzeralo predtým. 

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >