Detail destinácie

Famagusta Cyprus - transparent

Ponúkame 4 ubytovacích kapacít za cenu 497 € - 1 199 €.

Počasie:

Dnes Počasí v Famagusta - transparent 32° C Zajtra Počasí v Famagusta - transparent 22 - 32° C24.9. Počasí v Famagusta - transparent 23 - 30° C
25.9. Počasí v Famagusta - transparent 23 - 30° C26.9. Počasí v Famagusta - transparent 24 - 29° C27.9. Počasí v Famagusta - transparent 23 - 28° C
28.9. Počasí v Famagusta - transparent 22 - 29° C29.9. Počasí v Famagusta - transparent 24 - 26° C30.9. Počasí v Famagusta - transparent 23 - 27° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Cyprus, tretí najväčší ostrov v Stredozemnom mori. Ostrov rozdelený na dve časti, ktorý láka práve svojou odlišnosťou kultúr. Stretnúť sa tu môžete s gréckou, ale aj tureckou kultúrou, ktoré  sú jedinečné.

Tento ostrov ponúka mnoho lákadiel, od slnkom zaliatych piesočnatých pláží, krištáľovo čistého mora až po vynikajúce služby, ktorými sa takisto môže pochváliť. A uprostred tohto všetkého sa rozprestiera Famagusta. Nájdete ju na východnom pobreží ostrova a určite stojí za to ju navštíviť.

Famagusta bola pôvodne malou rybárskou osadou, ktorá sa však najmä v posledných rokoch stala čoraz viac navštevovanou a turistami vyhľadávanou oblasťou. Návštevníkom ponúka mnoho.

Pre náročnejších klientov, ktorí vyžadujú luxus a dvadsaťštyri hodinovú starostlivosť je k dispozícii Varosha – najprepychovejšia oblasť Famagusty. Ponúka nekonečné pláže a tie najluxusnejšie hotely, v ktorých sa bude každý turista cítiť ako v rozprávke. Nie je ničím výnimočným ak natrafíte na slávneho herca či herečku alebo inú slávnu osobnosť. Na Famaguste totiž dovolenkuje aj Elizabeth Taylor či Brigitte Bardot.

Ak práve nebažíte po návšteve Varoshe a nemáte záujem o stretnutie s hviezdami z červeného koberca, navštívte staré mesto Famagusty, kde nájdete pokoj a príjemnú atmosféru. Prechádzka pomedzi starobylé hradby, ktoré toho veľa pamätajú má tiež svoje čaro a určite budete na tento zážitok dlho a radi spomínať.

Famagusta je miestnymi obyvateľmi nazývané aj mestom duchov. Prečo? Dôvod je jednoduchý a súvisí práve s bojmi medzi Grékmi a Turkami, ktorí viedli od nepamäti spor o územia na ostrove Cyprus. Počas druhej svetovej vojny bolo mesto Famagusta napadnuté tureckou armádou. Cyperskí Gréci žijúci v tejto oblasti ušli na juh, a to v domnienke, že sa o pár dní vrátia do svojich domovov. Nestalo sa tak dodnes, pretože krajina bola rozdelená na severnú a južnú časť.

Famagusta tak ostala v rukách Turkov a Varosha bola oplotená ostnatými drôtmi a miestne budovy, školy, domy či hotely boli zakonzervované časom.

Obe časti, severnú a južnú od seba oddeľuje 180km dlhá zóna tzv. zelená línia, ktorá končí neďaleko Famagusty. Toto je dôvod, prečo je Famagusta označená za mesto duchov. Báť sa však nemusíte, určite tu nestraší.

Zaujímavosťou Famagusty je, že Sheakespeare ju označil za dejisko svojej drámy Othello. Okrem toho je staré mesto Famagusty považované za jeden z najcennejších súborov stredovekej architektúry na svete. Už len preto sa určite oplatí Famagustu navštíviť. Nebudete ľutovať.

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >