Detail destinácie

Hurghada Egypt - transparent

Ponúkame 133 ubytovacích kapacít za cenu 290 € - 4 404 €.

Počasie:

Dnes Počasí v Hurghada - transparent 31° C Zajtra Počasí v Hurghada - transparent 26 - 31° C22.9. Počasí v Hurghada - transparent 27 - 31° C
23.9. Počasí v Hurghada - transparent 27 - 30° C24.9. Počasí v Hurghada - transparent 27 - 30° C25.9. Počasí v Hurghada - transparent 27 - 31° C
26.9. Počasí v Hurghada - transparent 27 - 31° C27.9. Počasí v Hurghada - transparent 27 - 32° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Destinácia:

Charakteristika letoviska

Hurgada leží na pobreží Červeného mora a patrí k turistami najvyhľadávanejším destináciám po celom svete. Obzvlášť vedia jej kvality oceniť milovníci potápania a šnorchlovania. Vďaka svojim koralovým útesom a bohatému podmorskému svetu toto mesto každoročne navštevujú tisíce potápačov. K obľúbeným potápačským lokalitám patrí ostrov Abu Ramada, Giftun Kebir a Giftun Soraya.Hurgada bola pôvodne malou rybárskou osadou. Vďaka stále sa rozvíjajúcemu turizmu sa však rýchlo rozrástla a dnes o nej hovoríme ako o treťom najväčšom meste v Egypte. Nudiť sa tu určite nebudete, pretože ponúka množstvo lákadiel, atrakcií, pamiatok a možností na relax a oddych. Na svoje si tu príde určite každý.

Nákupné možnosti v Hurgade

Pre Hurgadu sú najtypickejšie miestne trhy - bazáre, kde domáci veselo predávajú rozličný tovar. Dosýta sa môžete nadýchať exotiky, korenín, čajov či egyptských parfumov, ktoré nemajú nikde na svete konkurenciu. Pre Egypťanov je typické zjednávanie, a tak tovar nekupujte nikdy za prvú ponúknutú cenu. Určite je niekoľkonásobne premrštená. Platí pravidlo: zjednávať, zjednávať, zjednávať. Tovar tak kúpite za zlomok pôvodnej ceny a domov odídete s pocitom dobrej kúpy.

Športové a adrenalínové zážitky

Nadšenci športu budú Hurgadu určite milovať. Ponúka naozaj pestré športové vyžitie, od surfovania, parasailingu až po kitovanie. Kto sa nebojí, môže vyskúšať dobrodružstvo s trochou adrenalínu, ktorý zaručí potápanie so žralokmi. Alebo výlet ponorkou, ktorá sa ponorí až do hĺby dvadsaťdva metrov pod hladinu mora. Naozaj jedinečný zážitok, ktorý môžete prežiť len v letovisku Hurgada.Za zmienku stojí obľúbený výlet, a to safari v púšti, kde sa dopravíte na dopravnom prostriedku podľa vlastného výberu. K dispozícii sú štvorkolky, jeepy, ťavy ale aj kone. Počas cesty navštívite typické beduínske obydlie a ochutnáte beduínsky tradičný čaj a grilované dobroty.

Pláže, hotely a služby

Miestne pláže sú veľmi udržiavané a čisté. Starostlivosť o ne je vidno na každom kroku. Krištáľovo čisté more  a biely piesok ponúkajú dokonalé podmienky pre relax a oddych v exotickej Hurgade.Hotely v Hurgade sú na vysokej úrovni a vedia uspokojiť aj náročnejšieho klienta, ktorí má záujem o luxus a rozmaznávanie. Čo je však typické nielen v Hurgade, ale v celom Egypte je tzv. bakšiš (sprepitné), ktoré budú od Vás miestni Egypťania očakávať za každú službu navyše.

 

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >