Detail destinácie

Safaga Egypt - transparent

Ponúkame 1 ubytovacích kapacít za cenu 414 € - 1 004 €.

Počasie:

Dnes Počasí v Safaga - transparent 33° C Zajtra Počasí v Safaga - transparent 28 - 33° C22.9. Počasí v Safaga - transparent 28 - 32° C
23.9. Počasí v Safaga - transparent 28 - 32° C24.9. Počasí v Safaga - transparent 28 - 32° C25.9. Počasí v Safaga - transparent 27 - 32° C
26.9. Počasí v Safaga - transparent 28 - 33° C27.9. Počasí v Safaga - transparent 30 - 35° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

 Pre niektorých je Safaga známa ako ideálne miesto na kitesurfing a windsurfing, iní ju obľubujú ako výborné miesto na dovolenku vo dvojici alebo s partiou. Hoci je vzdialená len 50 kilometrov od turisticky vyťaženej Hurghady, vyznačuje sa relatívne pokojným, menej rušným prostredím a harmonickejšou atmosférou ako v známejších egyptských destináciách, pričom počet a kvalita hotelov a reštaurácií je na rovnakej úrovni. Safaga láka obzvlášť pre svoje koralové ostrovy a útesy (AbuKafan, PanoramaReef, RasUmmHesiwa a Sharmel-Naga), ktoré sú zatiaľ panenské a nepoznačené ľudským vplyvom, vyznačuje sa plážami s čiernym a zlatým pieskom, viacerými starovekými pamiatkami, iní zase prichádzajú za liečbou, wellnessom a zdravým prostredím v tejto prímorskej destinácii. Vysoká salinita vody a tamojšie minerálne pramene sú skvelé na liečbu psoriázy, reumatoidenej artritídy a iných dermatologických problémov. Adrenalínoví nadšenci rýchlej jazdy si zase môžu usporiadať súkromný závod na ostrov Toubïe, čo je v podstate piesočný nános vzdialený cca 2 kilometre od brehu.

Vďaka polohe je v Safage celoročne príjemná klíma, na jar a na jeseň je tu príjemných 25 °až 30 °C. Zaujímavosťou je, že v roku 1993 sa tu konal svetový šampionát vo windsurfingu.

V meste sa nachádza niekoľko obchodov, reštaurácií, kaviarničiek, samozrejmosťou sú tradičné pokrmy. Pri prechádzkach uličkami sa stretnete s pôvodným životom bežného Egypťana, čo je vďaka silnému vplyvu západnej kultúry dnes už takmer raritou. Každý hotel má vlastné betónové mólo, z ktorého sa bez problémov dostanete do mora. Pre množstvo koralov a útesov preto treba zvážiť dovolenku s malými deťmi.

 Podnikať sa dá niekoľko výletov. Nezabudnuteľným zážitkom je dobrodružná exkurzia džípom za beduínmi. Na konci cestypiesočnou púšťou a okolitými horami je príchod do beduínskej osady, kde beduínky pečú placky, chovajú gazely a ponúkajú tradičné výrobky, ako korenie, šperky, misky. Okrem toho sú populárne vychádzky na ťavách alebo výlet autobusom do Luxoru či Alexandrie.

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >