Detail destinácie

Marsa Alam Egypt - transparent

Ponúkame 52 ubytovacích kapacít za cenu 332 € - 3 510 €.

Počasie:

Dnes Počasí v Marsa Alam - transparent 33° C Zajtra Počasí v Marsa Alam - transparent 29 - 34° C24.9. Počasí v Marsa Alam - transparent 28 - 33° C
25.9. Počasí v Marsa Alam - transparent 29 - 32° C26.9. Počasí v Marsa Alam - transparent 28 - 31° C27.9. Počasí v Marsa Alam - transparent 28 - 31° C
28.9. Počasí v Marsa Alam - transparent 29 - 34° C29.9. Počasí v Marsa Alam - transparent 31 - 34° C30.9. Počasí v Marsa Alam - transparent 30 - 33° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Destinácia:

Marsa Alam je malebné mestečko na juhovýchode Egypta pri pobreží Červeného mora. Tak ako väčšina lukratívnych turistických destinácií Egypta bolo i Marsa Alam pôvodne malé rybárske mestečko, avšak vďaka bezkonkurenčnej polohe na pomedzí Arabskej púšte a pobrežného tropického raja s palmami a panenskými koralovými útesmi sa z neho stala obľúbená lokalita s vynikajúcou povesťou. Podmorský svet Červeného mora patrí medzi tie najkrajšie, preto Marsa Alam priťahuje mnoho amatérskych i profesionálnych potápačov. Destinácia je ukážkovým miestom pre šnorchlovanie, potápanie, windsurfing, jachting teda všetky vodné športy a atrakcie. Najznámejšou plážou je Abu Dabbab, ktorá je od strediska vzdialená necelých 30 kilometrov. Vyskytujú sa tu vzácne veľké korytnačky, charakteristické pre túto oblasť sú dugongy (morské kravy), delfíny, ale i nádherné žraloky, za ktorými však treba vyplávať na širšie more, pretože tie sa k brehu nepribližujú.

  Ďalšími vyhľadávanými oblasťami nielen na potápanie sú Elphinstonea Reef na juhu egyptského pobrežia, Zabargat, Shaab Shaab Samadai, Abu Galawa či Rocky Island.

 Okrem nádherných pláží a číreho mora Marsa Alam ponúka množstvo vnútrozemných pútavých lokalít a architektonických skvostov. Obďaleč mesta sa a nachádzajú jaskyne, v ktorých boli objavené nástenné maľby siahajúce až do doby kamennej. V lokalite je vybudovaný kamenný chrám v Karnais, ktorý dal postaviť Seti I.

 Samozrejmosťou destinácie je organizovanie fakultatívnych výletov. Najpopulárnejšie sú výlety do Luxoru, kde sa nachádzajú najznámejšie stavby Egypta ako Chrám kráľovnej Hatšepsovet vytesaný priamo v skale, Memnonove kolosy strážiace kráľovské pohrebisko či Údolie kráľov ukrývajúce hrobky najvýznamnejších panovníkov. Vo vnútri komplexu je nutné rešpektovať prísny zákaz fotografovania, Egypťania na to bezkompromisne dohliadajú.

  V Port Ghalib, 67 kilometrov severne od Marsa Alam, sa nachádza golfové ihrisko, množstvo obchodov, centrá zábavy, jachtársky klub, požičovňa člnov, štvorkoliek, džípov a potápačský servis sú samozrejmosťou.

 El Quseir sa rozprestiera približne v polovici celej pobrežnej východnej plochy egyptského územia od Červeného mora po Suezský záliv. V meste je niekoľko fragmentov z histórie starovekého Egypta, najväčšiu pozornosť púta mešita z 12. storočia, niekoľko mladších mešít, pôvodné štvrte a starobylé obydlia. Mesto je známe predovšetkým pre lodiarstvo. Za čias faraónov boli miestne lode vysielané do Orientu a do južnej Ázie, odkiaľ dovážali koreniny a iný tovar.

  Najväčšou výhodou destinácie Marsa Alam je okrem atraktívneho prostredia relatívne malá vyťaženosť. Preto ak hľadáte dovolenku, kde nebudete zápasiť o posledný voľný slnečník a na každom kroku vrážať do turistov, je Marsa Alam ideálnym miestom pre aktívnu či odpočinkovú dovolenku.

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >