Detail destinácie

Sharm El Sheikh Egypt - transparent

Ponúkame 69 ubytovacích kapacít za cenu 297 € - 4 273 €.

Počasie:

Dnes Počasí v Sharm el Sheikh - transparent 32° C Zajtra Počasí v Sharm el Sheikh - transparent 28 - 33° C24.9. Počasí v Sharm el Sheikh - transparent 27 - 32° C
25.9. Počasí v Sharm el Sheikh - transparent 29 - 32° C26.9. Počasí v Sharm el Sheikh - transparent 28 - 32° C27.9. Počasí v Sharm el Sheikh - transparent 29 - 31° C
28.9. Počasí v Sharm el Sheikh - transparent 30 - 33° C29.9. Počasí v Sharm el Sheikh - transparent 31 - 34° C30.9. Počasí v Sharm el Sheikh - transparent 32 - 34° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Destinácia:

Klenot na pobreží Červeného mora charakterizuje slnko, piesok, luxusné hotely, vodné športy nakupovanie a zábava, preto je Sahrm el Sheikh obľúbeným turistickým strediskom na polostrove Sinaj. Klíma tu je po celý rok príjemná, čo z destinácie robí perfektné miesto na dovolenku počas každého ročného obdobia.

            Sharm El Sheikh je kozmopolitné hlavné mesto polostrova, ktoré sa môže pochváliť najširšou škálou zábavy, vzrušujúcimi i adrenalínovými vodnými športami, okrem potápania, šnorchlovania, plachtenia, windsurfingu a kitesurfingu môžete vyskúšať paraglajding alebo zoskoky s padákom z vrtuľníka. Taktiež si môžete rezervovať výlety a safari do neďalekej Sinajskej púšte a objavte úžasný kláštor sv. Kataríny a kochajte sa majestátnym pohorím Sinaj. V kláštore si môžete pozrieť justiniánsku baziliku, ktorej vnútorná výzdoba pochádza zo 17. a 18. storočia, ale tiež tri byzantské mozaiky v apside zo 6. storočia. Odporúčaným miestom pre výlet je návšteva skalného mesta Petra alebo Káhiry s prehliadkou pyramíd, výlet do Luxoru, Alexandrie alebo absolvovať výletné plavby po Níle. Mesto je tiež domovom preslávených egyptských a profesionálnych kúpeľov, preto by bolo hriechom nenechať sa rozmaznávať v niektorom z mnohých wellness. Známe sú i sírne pramene, ktoré sú považované za liečivé pri reumatických a kožných ochoreniach.

            Sharm El Sheikh sa delí na 3 veľké mestské časti. Hadaba je najstaršia časť mesta s pokojnou atmosférou. Typickou panorámou Hababy sú luxusné vilky, hotely, piesočné zálivy. Nachádza sa tu nákupné centrum Il Mercato s antickým divadlom a Alf lejla we lejla, čo je rozprávkový komplex s množstvom obchodíkov, orientálnych čajovní a kaviarní, miesto priam ideálne na posedenie pri tradičnom čiernom čaji a vodnej fajke s ovocnými tabakmi najrôznejších chutí.

            Oblasť Ras Um Sid je vábničkou pre ľudí, ktorí sa nevedia nabažiť krištáľového mora, bujnej vegetácie a živej prírody. V blízkosti tejto časti je povestný morský park Ras Mohamed a potápačské lokality ako je Yolonda Reef, Shark Reef a Anemone City.

            Časť Nabq je centrom najluxusnejších obchodov a hotelov s pestrými animátorskými programami. Ak túžite po noci so šampanským v ruke, trblietavom prepychu a prítomnosti bohatých a krásnych ľudí určite nevynechajte toto malé Las Vegas. Sharm El Sheikh je skrátka synonymom brilantnej dovolenky a nezabudnuteľným zážitkom.

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >