Detail destinácie

Kalymnos Grécko - transparent

za cenu .

Počasie:

Dnes Počasí v Kalymnos - transparent 25° C Zajtra Počasí v Kalymnos - transparent 24 - 25° C22.9. Počasí v Kalymnos - transparent 24 - 25° C
23.9. Počasí v Kalymnos - transparent 23 - 25° C24.9. Počasí v Kalymnos - transparent 23 - 25° C25.9. Počasí v Kalymnos - transparent 23 - 24° C
26.9. Počasí v Kalymnos - transparent 23 - 25° C27.9. Počasí v Kalymnos - transparent 22 - 24° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Grécky názov: Kalymnos
Poloha: Dodekany, Grécko
Počet obyvateľov: 16 440

Kalymnos je malý ostrov v Egejskom mori patriaci do súostrovia Dodekany. Ostrov je známy najmä ako miesto lovcov morských húb. Zároveň sa ostrov snaží o to, aby sa stal vyhľadávanou turistickou destináciou. Orientuje sa najmä na individuálnych cestujúcich, ktorým má naozaj okrem klasickej dovolenky na pláži s kryštálovou vodou čo ponúknuť.

Aktívna dovolenka

Za posledné roky sa z ostrova stalo akési posvätné miesto horolezectva. A to vďaka malebným stenám z vápenca, ktoré sú lákadlom pre lezcov z celého sveta. Priamo na mieste je aj požičovňa vybavenia so všetkým potrebným náradím.

Kalymnos takisto ako aj iné grécke ostrovy je perfektným miestom na potápanie. Na ostrove sa každoročne koná Diving Festival, ktorý ponúka návštevníkom možnosť súťažiť v rôznych disciplínach ako napríklad streľba na terč pod morskou hladinou, skok z útesu, potápanie k vraku lode a aj hľadanie pokladu.

Ostrov určite učaruje aj nadšeným turistom. Turistické činnosti sú tu výborne zorganizované prostredníctvom vyznačených trás. Pre tých, ktorí obľubujú plavby loďou odporúčame okružnú plavbu okolo ostrova s bohatým výkladom sprievodcov.

Pothia, miesto kde to žije

Pothia je hlavné mesto ostrova a taktiež najväčší prístav. Zaujímavosťou tohto mesta je, že je vystavané ako amfiteáter, navôkol ktorého sú vystavané vily. Mesto žije najmä v centre kde sú bary, reštaurácie, obchodíky a plno domácich obyvateľov.

V meste sa nachádza veľa múzeí. Odporúčame navštíviť nové Archeologické múzeum, ktoré ponúka širokú zbierku zaujímavých nálezov z roku 2500 pred naším letopočtom. Ďalším je Námorné a etnografické múzeum s tradičnými krojmi a expozíciou venovanom histórii lovu morských húb. Návštevníkom ktorých zaujme tradičný život na ostrove odporúčame navštíviť aj Múzeum tradičného domu.