Detail destinácie

Kefalónia Grécko - transparent

Ponúkame 1 ubytovacích kapacít za cenu 719 €.

Destinácia:

Kefalónia je najväčší a najzelenší ostrov v Jónskom mori situovaný medzi ostrovmi Lefkada a Zakynthos. Podľa legendy dostal ostrov pomenovanie po mytickom hrdinovi Cephalusa.

Je to ostrov plný kontrastov, na pobrežiach sa nachádzajú pláže s čistým bielym pieskom a vnútrozemie je plné zelene. Z ekonomického hľadiska je Kefalónia orientovaná najmä na poľnohospodárstvo, rybolov a cestovný ruch. V lete je ostrov plný života a turistov, ktorí objavujú jeho krásy.

Pestrá prírodná mozaika láka v letných mesiacoch mnoho návštevníkov, ktorí nevyhľadávajú nielen oddych v súkromí pláží, ale aj radi objavujú tajomné zákutia ostrova plné zelenejúcich sa lesov. Západné pobrežia sú plné okruhliakových pláží a útesov, juh ostrova zase pripomína stále kvitnúcu záhradu.

Návštevníkmi vyhľadávané sú oblasti vyhlásené za národné parky. Sú to najmä tie oblasti, kde rastie jedinečná jedľa kefalónska. Bujnou lesnou vegetáciou a svahmi plnými viniča, z ktorého sa vyrába nezameniteľné víno Robola, sa vyznačuje pohorie Aenos. Okrem prírodných úkazov, akými sú rieky, jazerá, jaskyne a zelenejúce sa lesy, turisti môžu spozorovať na ostrove aj zopár unikátnych prírodných javov. Jeden z nich je možné vidieť na juhu ostrova, pri morských mlynoch Katavothres, v ktorých sa voda z mora stráca a objavuje sa až na opačnej strane ostrova pri jazere Mellisani. Druhý nevídaný jav, ktorý je možné spozorovať len na tomto ostrove je pohyblivá skala pri osade Kounopetra.

Väčšina pláží na ostrove sa vyznačuje bielym čistým pieskom a krásnym tyrkysovým morom, obklopené útesmi. Medzi známe pláže vyhľadávané turistami patrí pláž Myrtos, Antisamos, Xi, či Lourdas. Práve pláž Antisamos je známe z filmu „Mandolína kapitána Corelliho“, ktorý bol nakrútený na námet knihy s rovnakým menom, kde sa autor inšpiroval udalosťami z ostrova v období 2. svetovej vojny.

Najväčším a tiež hlavným mestom ostrova je mesto Agrostoli, kde žije až jedna tretina obyvateľstva. Ďalším veľkým mestom, kde sa sústreďuje taktiež pomerne veľký počet ľudí je Lixouri. Okrem týchto veľkých miest sa na ostrove nachádza mnoho malebných mestečiek a dedín, ktoré ale boli zničené zemetrasením v roku 1953 a nezachovali sa takmer žiadne historické pamiatky. Jediným mestečkom, ktoré nebolo zničené je mesto Fiskardi v severnej časti ostrova. Dovolenku na ostrove je možné si spestriť požičaním si auta a prejsť tak celý ostrov. Takýto výlet vám zaberie len pár dní, nakoľko ostrov je pomerne malý a cesty nie sú preplnené množstvom áut.

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >