Detail destinácie

Korfu Grécko - transparent

Ponúkame 52 ubytovacích kapacít za cenu 248 € - 3 799 €.

Počasie:

Dnes Počasí v Korfu - transparent 26° C Zajtra Počasí v Korfu - transparent 23 - 26° C22.9. Počasí v Korfu - transparent 23 - 26° C
23.9. Počasí v Korfu - transparent 23 - 27° C24.9. Počasí v Korfu - transparent 24 - 25° C25.9. Počasí v Korfu - transparent 23 - 26° C
26.9. Počasí v Korfu - transparent 21 - 25° C27.9. Počasí v Korfu - transparent 19 - 22° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Destinácia:

Charakteristika letoviska

Korfu je považovaný za najzelenší grécky ostrov, vďaka množstvu olivovníkov, ktoré tu rastú. Je súčasťou tzv. Iónskych ostrovov a leží len 5km od pevniny. Nazýva sa tiež Smaragdovým ostrovom. Za toto pomenovanie vďačí svojim nekonečným pomarančovým, cypriškovým a olivovým hájom. Svojim návštevníkom ponúka panenskú prírodu a krištáľovo čisté more s množstvom rýb.Na juhu ostrova Korfu sa nachádza mierne zelené kopčeky. Na severe ostrova sa týči mohutné vápencové pohorie. Na celom ostrove nájdete subtropickú vegetáciu, vďaka ktorej je pobyt na ostrove v horúcich letných dňoch o niečo príjemnejší. Nájsť tu môžete množstvo citrusovníkov, olivovníkov, paliem a orchideí.

Časový posun je tu +1 hodina.

Pláže a športové aktivity

Väčšina pláží na Korfu je kamienková, okruhliaková, prípadne piesočnatá. Ak patríte medzi turistov, ktorí obľubujú pokoj, relax a kúpanie v pokojnej vode, vyhovovať Vám bude východné pobrežie, ktoré je na relax ako stvorené. Ak však patríte k milovníkom adrenalínu a vodných športov, určite zamierte na západné pobrežie, ktoré ponúka široké športové vyžitie.Medzi najkrajšie a najnavštevovanejšie pláže patria hlavne pláž pri mestečku Sidari, Roda, Kavos, Kerassia, Nissaki, Ypsos Beach, Channel of love, Agios Georgios. Pláže na tomto ostrove sú však spoplatnené, takže za lehátka či slnečníky si budete musieť priplatiť.Typické pre pláže na Korfu je, že nech zamierite na ktorúkoľvek z nich, všetky sú obklopené zeleňou, ktorá ponúka aj v horúcoch letných dňoch príjemný odpočinok v tieni.

Romantika na ostrove

Korfu je ostrov, ktorý inšpiroval mnohých básnikov a spisovateľov. Slávny Homér umiestnil na toto miesto svoj ostrov Fajáku, ktorý bol poslednou Odysseovou zastávkou keď sa vracal z Trójskej vojny. Ostrov Korfu však obdivoval aj Goethe, Wild či Argonauti.Nachádza sa tu tzv. kanál lásky, ktorý je opradený povesťou. Vraj kto tento kanál prepláva spoločne so svojou láskou, už nikdy sa so svojím partnerom nerozíde. Stojí to za vyskúšanie.Romantiky nie je nikdy dosť, a preto aj na Korfu môžete nájsť množstvo romantických zátok a útesov, ktoré sú ako vystrihnuté z knihy.

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >