Detail destinácie

Kos Grécko - transparent

Ponúkame 30 ubytovacích kapacít za cenu 320 € - 3 745 €.

Počasie:

Dnes Počasí v Kos - transparent 26° C Zajtra Počasí v Kos - transparent 23 - 26° C22.9. Počasí v Kos - transparent 23 - 26° C
23.9. Počasí v Kos - transparent 23 - 26° C24.9. Počasí v Kos - transparent 24 - 26° C25.9. Počasí v Kos - transparent 23 - 25° C
26.9. Počasí v Kos - transparent 23 - 25° C27.9. Počasí v Kos - transparent 22 - 24° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Destinácia:

Ostrov Kos, dlhý 45 kilometrov, je súčasť súostrovia dvanástich ostrovov Dodekanésos rozprestierajúcich sa v Egejskom mori. Kos patrí k tým menším ostrovom svojou dĺžkou, ale aj šírkou. V najužších miestach meria len niečo cez tisíc metrov. Leží medzi ostrovmi Nisyros a Kalymms.

Dominantou číslo jeden na ostrove sú krásne čisté pláže, ktoré sa tiahnu okolo celého ostrova. Povrch ostrova je prevažne nížinatý, ako stvorený na pešiu turistiku a cykloturistiku. Na tieto druhy turistiky sú prispôsobené aj cesty. Pri dobrej viditeľnosti si počas prechádzok môžete vychutnať aj pohľad na neďaleké turecké pobrežie plné vrchov a kopcov.

Ostrov je turisticky vyhľadávaný a atraktívny najmä kvôli piesočnatým plážam a čistému moru krásnej modrej farby. Najvýznamnejšie pláže sú napríklad Paradise, Mabia, Thermes alebo Camel beach, kde sú vystavané dovolenkové komplexy s luxusnými hotelmi. Na ostrove je zakázané sa potápať s kyslíkovými fľašami kvôli ochrane archeologických nálezísk, ktoré sa nachádzajú na ostrove. Vyskúšať je tu možné len šnorchlovanie, ktoré ponúkajú priamo na pláži ako súčasť jednodňových výletov na lodi. Pre vychutnanie si súkromia a oddychu od turisticky rušných pláži, je možné si zapožičať čln a preplaviť sa do tichej zátoky, ktorú na ostrove nájdeme nejednu.

Na východnej strane ostrova sa rozprestiera rovnomenné hlavné mesto Kos, ktoré je plné zelených záhrad a architektonických skvostov z čias Antiky. Najvýznamnejšou pamiatkou mesta je Hrad rytierov Rádu sv. Jána, ktorý sa nachádza v prístave. Môžeme tu obdivovať antické sochy a pozostatky. Podivuhodným je aj strom, ktorý rastie pred hradom – Hippokratov platan. Tento strom údajne podľa legendy postavil samotný Hippokrates, otec medicíny a lekárstva, ktorý je patrón celého ostrova. Každoročne sa v hlavnom meste usporadúva aj Hippokratov festival. na ktorom si môžete vychutnať kúsok z gréckej kultúry. Je plný spevu, hudby, tancu a divadelných predstavení. Nechýba ani pravé grécke jedlo, z ktorého sa oplatí ochutnať grécky syr, či dezerty plné medu. Pri potulkách mestom sa oplatí navštíviť aj trhovisko Agora, či mešitu.

Niekoľko kilometrov od hlavného mesta, sa rozprestiera ďalší historický skvost – antická nemocnica Asklepion, na ktorej pôsobil za svojich čias aj sám Hippokrates. Táto nemocnica sa považuje za najvýznamnejšiu antickú pamiatku.

Na južnej strane ostrova leží najväčšie turistické letovisko – Kardemene, druhé najväčšie mesto na ostrove, ktoré je známe luxusnými hotelmi a divokým nočným životom. Toto mesto je turistami veľmi obľúbené a každoročne sa teší vyššej a vyššej návštevnosti.

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >