Detail destinácie

Kréta Grécko - transparent

Ponúkame 170 ubytovacích kapacít za cenu 269 € - 5 175 €.

Počasie:

Dnes Počasí v Kréta - transparent 25° C Zajtra Počasí v Kréta - transparent 23 - 25° C22.9. Počasí v Kréta - transparent 22 - 26° C
23.9. Počasí v Kréta - transparent 22 - 28° C24.9. Počasí v Kréta - transparent 22 - 26° C25.9. Počasí v Kréta - transparent 21 - 26° C
26.9. Počasí v Kréta - transparent 22 - 25° C27.9. Počasí v Kréta - transparent 22 - 27° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Destinácia:

Najobľúbenejší a najviac navštevovaný ostrov Grécka. Kontrast rušnej a divokej dovolenky na severe a kľudnej a romantickej na juhu. Bohatá história, čarokrásna príroda plná pohorí a pláží zaliatych slnkom. Takto môžeme charakterizovať dovolenku na ostrove Kréta.

Kréta, ktorá svojím povrchom pripomína tvar francúzskeho kľúča, je piaty najväčší ostrov v Stredozemnom mori a zároveň najjužnejší grécky ostrov. Oddeľuje Egejské more od Líbijského.Pri strávení dovolenky na Kréte, si na svoje príde doslova každý – či už turista, ktorý rád spoznáva prírodu a hory, alebo ten, kto obľubuje leňošenie na pláži. Ostrov dýcha históriou a v každom kúte môžete vidieť nejaký historický skvost.

Ako sme už spomenuli, možno na Kréte zažiť rušnú dovolenku plnú zábavy a nočného života. Sever ostrova je plný turistov, moderných hotelových komplexov, vodných parkov a letovísk. Pláže sú krásne so zlato bielym pieskom a pobrežím pozvoľne klesajúcim do mora. Z pobrežia je možné vidieť mnoho ostrovčekov roztrúsených v Egejskom mori. Zlaté pláže, cédrový les, tropické farby mora, či živý podmorský svet je možné vidieť, ak sa vyberiete na plavbu loďou na ostrov Chrissi. Naopak na juhu ostrova je možné zažiť tichú dovolenku a vychutnať si pravý grécky život na vidieku.Južné pobrežie má menej pláži ako severné, nakoľko je tu územie prevažne hornaté a namiesto pláži sa tu vytvorili útesy. Táto časť ostrova je ale obľúbená pre milovníkov potápania, ktoré prináša nezabudnuteľné zážitky. Raritou je pláž v meste Matala, ktorá má čierny piesok a jaskynky v útesoch.Vnútrozemie ostrova je hornaté. Je možné cez neho ujsť od rušného severu na kľudný juh a cestou spoznať grécky vidiek plný úrodných zeleninových a ovocných záhonov. V minulosti hory poskytovali úkryt pre obyvateľov ostrova pred nájazdmi Turkov, či Benátčanov. Pri potulkách po vnútrozemí je možné vidieť Svätyňu Ida, rodisko boha Dia, alebo vápencovú dieru v zemi, Psichro, ktorú taktiež obýval boh Zeus.

Hlavné mesto ostrova, Heraklion, sa nachádza na severnom pobreží a je plné múzeí, obchodov, parkov a hradieb. Známe je Benátske námestie s leviou fontánou, alebo Benátska pevnosť. Z pobrežia v meste je možné vidieť opustený ostrov boha Dia. Významné a turistami obľúbené je letovisko AgiosNikolaos, ktoré sa preslávilo sladkovodným jazerom v strede mesta. Vyhľadávané sú aj destinácie Rethymmo a Chania, ktorá je jedným z najkrajších miest na ostrove.

Každý kút ostrov ukrýva historické tajomstvo. K najnavštevovanejším archeologickým náleziskám patria palác Knossos a palác Festos, ktoré vám odokryjú kus minojskej kultúry.

 

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >