Detail destinácie

Gouves Grécko - transparent

Ponúkame 11 ubytovacích kapacít za cenu 269 € - 2 073 €.

Grécky názov: Gouves
Poloha: Kréta, Grécko
Počet obyvateľov: 7,761

Gouves sa nachádza približne 20 km východne od mesta Heraklion. Dominantou je letný rezort Kató Gouves so svojimi dlhými piesočnatými plážami len zopár kilometrov severne od dedinky. Nachádza sa tu široké spektrum ponuky ubytovania od veľkých hotelov až po apartmány s vlastným stravovaním. Gouves je jednou z najobľúbenejších destinácii na ostrove a to vďaka úžasným plážam , perfektnému ubytovaniu a vzrušujúcemu nočnému životu s veľkým počtom klubov a barov.

Poznávanie kultúry a prírodných krás

Je to dobre rozvinutý turistický región s dlhými piesočnatým plážami, tradičnými dedinkami a zaujímavými archeologickými náleziskami. V krátkej vzdialenosti sa nachádzajú malé mestečká s pamiatkami ako je kláštor svätého Jána „Theologos“. Milovníkom jaskýň odporúčame navštíviť jaskyňu Skotino a Eileithyia. Nadšenci archeologických vykopávok si prídu na svoje v lokalite Minoan v mestečku Kokkíni Háni a Amnísos. Turisti ktorí zatúžia spoznávať aj vnútrozemie by určite mali navštíviť jaskyňu Skotino, ktorá je jednou  z najväčších a najpôsobivejších zo stoviek na Kréte.

Čaro podmorského sveta

Len 500 metrov od letoviska Kató Gouves sa nachádza morské akvárium. Cretakvarium Thalassocosmos sa nachádza priamo na pobreží. Návštevníci majú možnosť v obrovských sklenených tankoch zhliadnuť skoro všetky druhy rýb a ostatných živočíchov zo Stredozemného mora. Podľa mnohých zdrojov ide o najlepšie vybavené akvárium Stredozemného mora.

Návrat do čias dinosaurov

Ak máte so sebou na dovolenke aj deti určite odporúčame zábavný park, ktorý sa nachádza v blízkosti akvária.  Na výstave Dinosauria môžeme zažiť “skutočných” dinosaurov v ich životnej veľkosti. Súčasťou sú špeciálne zvukové efekty, ktoré určite očaria deti. Starší návštevníci si majú možnosť rozšíriť svoje znalosti o dinosauroch vďaka vyčerpávajúcim informáciách na tabuľkách pri jednotlivých modeloch. Všetky generácie isto zaujme 5D kino s krátkym filmom.

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >