Detail destinácie

Rethymno Grécko - transparent

Ponúkame 12 ubytovacích kapacít za cenu 483 € - 2 944 €.

Grécky názov: Rethymnon, Rhíthymnos
Poloha: Kréta, Grécko
Počet obyvateľov: 54,900

Rethymno je jedno z najobľúbenejších miest severného pobrežia najväčšieho gréckeho ostrova Kréta. Je obľúbené aj preto, že sa nachádza na polceste medzi najväčšími krétskymi mestami Chania a Heraklion. Za mestom sa týči pohorie Ida a je tu prítomný aj tradičný krétsky vietor, ktorý má v období veľkých horúčav priaznivé účinky.

Očarujúce Rethymno

Rethymno zo seba vyžaruje jedinečnú atmosféru. Je to mesto v ktorom je vždy čo objavovať. Hlavný prístav upúta veľkým množstvom lodí všetkého druhu, no najmä veľkých výletných lodí, ktoré majú v Rethymne prestávku. O niečo romantickejšie pôsobí takzvaný benátsky prístav mimo hlavného prístavu. Nachádzajú sa tu historické lode, ktoré ukotvené trpezlivo čakajú na obdiv.

Kochať sa pohľadmi na more môžeme priamo z jednej z neďalekých štýlových taverien alebo kaviarní. Odporúčame ochutnať domáce krétske víno. Po poslednom dúšku sa môžeme vybrať na potulky krivolakými uličkami a objavovať zastrčené zákutia mesta. V malých obchodíkoch nájdeme suveníry vyrobené v továrňach ale aj ručne vyrábané a maľované hotové umelecké diela.

Renesancia v meste

V centre mesta nájdeme populárnu fontánu Arimondi z roku 1629. Táto benátska nádrž  je známa najmä kvôli levím hlavám chrliacim vodu priamo do studne. V dôsledku turecko- benátskej nadvlády v minulosti môžeme obdivovať arabskú mešitu ale aj pevnosť – „fortézu“, ktorá je postavená skoro priamo na mori. Je z nej prekrásny výhľad na nekončiace more. V destinácii nájdeme aj Rethymno pevnosť, ktorej súčasťou je aj Archeologické múzeum.

Pláž, kde to žije

V Rethymne si na svoje prídu aj milovníci pláži. Dlhá a rozsiahla pláž je tu piesková, čo je na sever Kréty nezvyčajné. V ponuke sú tradičné vodné športy, množstvo plážových barov a všetko ostatné, čo nesmie na ľuďmi preplnenej pláži chýbať.

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >