Detail destinácie

Georgioupolis Grécko - transparent

Ponúkame 2 ubytovacích kapacít za cenu 498 € - 1 380 €.

Grécky názov: Georgioupoli
Poloha: Kréta, Grécko
Počet obyvateľov: 2,483

Mesto eukalyptových hájov

Georgioupoli alebo tiež nazývané Jorjupoli sa v poslednej dobe stalo významným strediskom cestovného ruchu. Georgioupoli bolo pomenované po princovi Jurajovi (grécky Georgios), ktorý sa kedysi zmocnil ostrova. Už dávno nie je tou tichou oázou ako kedysi ale obcou zamorenou prímorskými hotelmi.

Tento obľúbený cieľ rodín a milovníkov prírody si dodnes uchováva niečo z typicky lenivej atmosféry turistického letoviska. Jeho výrazným znakom sú ulice lemované eukalyptami, ktoré od hlavného námestia smerujú na všetky strany. Ďalším symbolom je malebná kaplnka Ajos Nikolaos, ktorá z úzkeho kamenitého móla vybieha rovno do mora. Čo sa mesta týka je skôr pokojnejšie a bujaré diskotékové bary by sme tam hľadali márne.

Návšteva jazera Kurnas

Jazero Kurnas lemované horami leží len 4 km od mesta smerom do vnútrozemia.. Toto jazero je jediné sladkovodné jazero na ostrove. Meria približne 1,5 km a je 45 m hlboké. Voda je kryštálovo čistá a ideálna na kúpanie. Odtieň hladiny závisí od ročného obdobia. Na brehu si môžeme zapožičať kanoe alebo vodný bicykel a vychutnať si jazero aktívne. Avšak počas najvyššej turistickej sezóny je toto miesto dosť preľudnené. V takom prípade odporúčame stráviť príjemné chvíle v taverne popíjaním ľadového frappe.

Štartovacie miesto zážitkov

Mesto sa môže pochváliť jedinečnou polohou medzi dvoma riekami- teda medzi vyschnutými korytami riek ako to už býva počas letnej sezóny všade na ostrove. Perfektné miesto pre milovníkov pláží a pre ľudí, ktorí chcú podnikať výlety linkovými autobusmi do okolitého kraja, podnikať túry do vnútrozemia. Mesto je taktiež vhodným štartovacím bodom pre výlety do Chanie a Réthymna, ktoré vrelo odporúčame navštíviť.

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >