Detail destinácie

Lefkada Grécko - transparent

Ponúkame 1 ubytovacích kapacít za cenu 170 €.

Počasie:

Dnes Počasí v Lefkada - transparent 26° C Zajtra Počasí v Lefkada - transparent 22 - 26° C24.9. Počasí v Lefkada - transparent 22 - 27° C
25.9. Počasí v Lefkada - transparent 23 - 29° C26.9. Počasí v Lefkada - transparent 20 - 24° C27.9. Počasí v Lefkada - transparent 14 - 22° C
28.9. Počasí v Lefkada - transparent 15 - 18° C29.9. Počasí v Lefkada - transparent 17 - 21° C30.9. Počasí v Lefkada - transparent 18 - 19° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Destinácia:

Grécky názov: Lefkas
Poloha: Jónské ostrovy, Grécko
Počet obyvateľov: 22 879

Lefkada je jedným z ostrovov tvoriacich súostrovie Jónskych ostrovov. Geograficky sa nachádza medzi ostrovmi Kefalonia a Korfu. Ostrov vnímame ako oázu a to vďaka prírode, romantickým zátokám, tyrkysovej vode a v neposlednom rade vápencovým útesom. Zaujímavosťou tohto ostrova je jeho unikátne prepojenie s pevninou. Na atraktivite ostrova sa podieľa aj perfektná cestná infraštruktúra, ktorá umožňuje bezproblémové cestovanie po ostrove.

Všetkými obľúbené Nidri

Za najobľúbenejšie, najrušnejšie a najväčšie letovisko môžeme označiť mesto Nidri, ktoré leží v roztomilej zátoke obklopené zelenými kopcami.  Nájdeme tam menší prístav s bohatou zbierkou začínajúcou od rybárskych lodí až po luxusné člny a jachty.  Práve jachting je v tejto lokalite nesmierne obľúbený, čo potvrdzuje aj pravidelné organizovanie jachtárskych pretekov.

Nidri ponúka skvelú dovolenku pre všetkých návštevníkov. Na svoje si tu prídu typickí dovolenkári uprednostňujúci pasívnych relax na piesočnatých organizovaných ale aj prírodných plážach.

Nadšenci vodných športov majú k dispozícii vodné atrakcie ako windsurfing, vodné lyže ale aj možnosť objaviť krásy podmorského sveta prostredníctvom potápania a šnorchlovania.  Pre dobrodružné povahy odporúčame zapožičanie člnu a objavovanie okolitých ostrovov. Aktívnym turistom takisto odporúčame navštíviť vodopády Dimossari avšak len na jar, pretože počas leto sú vyschnuté.

Lygia, miesto pokoja

Návštevníkom túžiacich po pokojnej atmosfére radíme návštevu idylickej rybárskej dedinky Lygia. V lokalite sa nachádza malý prístav s tavernami, kde môžeme ochutnať čerstvé rybárske pochúťky. Nachádzajú sa tu krásne piesočnaté panenské pláže, ktoré nikdy nie sú preplnené. Romantici ocenia čarokrásne západy slnka v zátokách na pobreží. Aktívnejším dovolenkárom odporúčame prechádzky pomedzi olivové háje a borovicové lesy s krásnymi výhľadmi na okolité more a pevninské Grécko.

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >