Detail destinácie

Lesbos Grécko - transparent

za cenu .

Počasie:

Dnes Počasí v Lesbos - transparent 24° C Zajtra Počasí v Lesbos - transparent 17 - 27° C22.9. Počasí v Lesbos - transparent 18 - 24° C
23.9. Počasí v Lesbos - transparent 19 - 25° C24.9. Počasí v Lesbos - transparent 17 - 22° C25.9. Počasí v Lesbos - transparent 17 - 23° C
26.9. Počasí v Lesbos - transparent 17 - 21° C27.9. Počasí v Lesbos - transparent 15 - 23° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Tretí najväčší grécky ostrov takmer na dohľad z pobrežia Tureckej riviéry, ktorá je vzdialená od ostrova asi 10 kilometrov. Je to ostrov s vlastnou históriou a kultúrou, preslávený vďaka olivovým hájom, kde sa vyrába jeden z najkvalitnejších olivových olejov, či sardinkám a sardelovej paste. Aj takéto pochúťky sa oplatí na ostrove ochutnať, okrem rybích špecialít z morských plodov.

Povrch ostrova tvoria až zo 40 percent olivové háje a z 20 percent borovicové a dubové lesy. Nachádza sa tu teda mnoho zelene, lesy miestami končia až na plážach, čo dopĺňa dokonalú romantickú scenériu spolu s krásnymi piesočnatými plážami.

Môžeme ho nazvať aj ostrovom umenia, nakoľko sa tu nachádza hneď niekoľko architektonických skvostov, ktoré sú dokonca pod ochranou UNESCA. Ak navštívite najznámejšie turistické letovisko Molyvos, môžete sa pokochať hneď jedným z nich. Nad malebným mestečkom sa týči pevnosť zo 14. storočia obklopená malými kamennými domčekmi, ktoré sú ako architektonická pamiatka zapísaná do zoznamu UNESCO. Ďalším miestom chráneným touto organizáciou je Geopark, národný park ležiaci na východnom pobreží ostrova. V tejto časti ostrova je vďaka vulkanickej činnosti vytvorená mesačná krajina, kde môžete vidieť skameneliny stromov staré milióny rokov. V neďalekom modernom meste Sigri je múzeum, kde môžete obdivovať taktiež tieto skameneliny.

Obľúbeným letoviskom je Skala Kalloni vďaka nádhernej panenskej pláži s jemným pieskom v zátoke Kalloni. Toto miesto je vhodné najmä pre rodiny s deťmi, keďže pobrežie je pozvoľne klesajúce do teplučkého mora.More je bohaté na planktón a je možné pozorovať bohatý podmorský život. V centre môžete zažiť romantickú grécku atmosféru návštevou miestnych obchodíkov, reštaurácií a taverien. V prístave sa zase oplatí ochutnať rybie špeciality zo živočíchov vylovených priamo z mora. Ostrov je známy aj vďaka chutným sardinkám pripravených na mnoho spôsobov.

Na južnom pobreží máte na výber z dvoch možností. Buď navštívite zátoku Gera, ktorá je známa svojou krásnou prírodou, alebo Plomari, kultúrne a historické centrum.

Na východe sa rozprestiera hlavné mesto Mytillini, priemyselné a kultúrne centrum s fascinujúcou architektúrou.

Na severe je mestečko Petra, ktoré je známe najmä vďaka minulosti. Počas Trójskej vojny sa tu vylodil slávny antický hrdina Achilles.

Ostrov sa preslávil aj mýtickými bájami poetky Sapfó, podľa ktorých je Lesbos domovom múz a pôsobili tu mnohí antickí hrdinovia.