Detail destinácie

Rhodos Grécko - transparent

Ponúkame 68 ubytovacích kapacít za cenu 273 € - 3 097 €.

Počasie:

Dnes Počasí v Rhodes - transparent 26° C Zajtra Počasí v Rhodes - transparent 25 - 26° C24.9. Počasí v Rhodes - transparent 25 - 27° C
25.9. Počasí v Rhodes - transparent 25 - 28° C26.9. Počasí v Rhodes - transparent 25 - 27° C27.9. Počasí v Rhodes - transparent 21 - 24° C
28.9. Počasí v Rhodes - transparent 22 - 26° C29.9. Počasí v Rhodes - transparent 22 - 23° C30.9. Počasí v Rhodes - transparent 21 - 23° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Destinácia:

Jedným z najnavštevovanejších a najobľúbenejších destinácií v Grécku je nepochybne aj ostrov Rhodos. Ostrov je štvrtý najväčší zo všetkých gréckych ostrovov, z ktorého pri dobrej viditeľnosti je možné pozorovať pobrežie Tureckej riviéry. Rhodos , alebo „ostrov večného slnka“ ako sa zvykne nazývať, má pobrežie dlhé 200 kilometrov. Najmä vďaka slnečným dňom, ktorých je tu vyše 300 roku, je ostrov tak obľúbený. V období od júna do augusta tu dokonca nepadne ani kvapka dažďa. Turistická sezóna tu preto trvá už od apríla do polovice novembra.

            Povrch ostrova je na východe nížinatý, plný olivových hájoch, na západe hornatý so strmými skalami. Ostrov obmýva tmavomodré krásne more, ktoré je už 50 metrov od pobrežia pomerne hlboké. Pieskovité a štrkovité pláže sú ovievané chladným vánkom vejúcim od mora, preto sa tu dajú vyskúšať rôzne vodné športy, ako jachting, windsurfing, paragliding, či vodné lyžovanie.

            Hlavným mesto ostrova je rovnomenný Rhodos, ktoré je kombináciou starého mesta s historickým jadrom a moderného mesta plného obchodov rôzneho druhu, reštaurácií, taverien, kaviarní a barov. Hlavné mesto vás očarí cez deň, ale aj v noci, kedy je plné žiarivých svetiel.

            Najnavštevovanejším je ale mesto Falikari, ktoré bolo pôvodne malým mestečkom s plážou pomaly zvažujúcou sa do mora. Dnes sú tu vybudované mnohé hotelové rezorty ponúkajúce kvalitné služby. Navštíviť sa určite oplatí Lunapark čo Waterpark v meste.

            Druhé najnavštevovanejšie mesto na ostrove je Lindos. Je to malé mestečko s plážami s bielym pieskom a historickými bielymi domčekmi, ktoré oddeľujú úzke uličky.

            Pre milovníkov histórie je dovolenka na ostrove Rhodos tou správnou voľbou. Nachádzal sa tu v minulosti siedmy div sveta, Rhodsky kolos, 32 mestrov vysoká bronzová socha. Obdivovať ju ale nemožno, nakoľko sa nezachovala. Naopak k videniu tu stojí Apollonov chrám, antický štadión, či Odeon. Neoklasické domčeky v pastelových farbách môžete pozorovať pri výlete na ostrov Symi, kde si prídu na svoje aj milovníci potápania.

Oplatí sa navštíviť aj údolie motýľov, ktoré sa nachádza vo vnútrozemí. Pri prechádzkach parkami a záhradami, ktoré vás omámia vôňou tymianu, rozmarínu, či levandule, si hlavne v júli vychutnáte pohľad na tisícky motýľov. Pri vychutnávaní si chladnejšej klímy vo vnútrozemí, neprehliadnite ani potoky a čarokrásne vodopády. Ak ste zástancami aktívnej dovolenky, vydajte sa aj na planinu Filerimos, dlhú 600 metrov, z ktorej si vychutnáte výhľad na západné pobrežie ostrova.

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >