Detail destinácie

Telendos Grécko - transparent

za cenu .

Počasie:

Dnes Počasí v Kalymnos - transparent 25° C Zajtra Počasí v Kalymnos - transparent 24 - 25° C22.9. Počasí v Kalymnos - transparent 24 - 25° C
23.9. Počasí v Kalymnos - transparent 23 - 25° C24.9. Počasí v Kalymnos - transparent 23 - 25° C25.9. Počasí v Kalymnos - transparent 23 - 24° C
26.9. Počasí v Kalymnos - transparent 23 - 25° C27.9. Počasí v Kalymnos - transparent 22 - 24° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Grécky názov:
Poloha: Dodekany, Grécko
Počet obyvateľov: 50

Telendos je veľmi maličký ostrov patriaci do súostrovia Dodekany. Leží medzi najvýchodnejšími ostrovmi Grécka blízko tureckej pevniny. Na ostrove je približne len 20 obytných domov a to v najmä preto, že až 99 % plochy ostrova je neprejazdný a tým pádom aj ťažko obývaný.

Osobitý Telendos

Prvým z poznávacích znamení ostrova je skutočnosť, že sa tu nenachádza ani jedno auto alebo motorka kvôli absencii ciest. Ľudia sa tu navzájom poznajú a dôverujú si. Dokonca obchod bez personálu funguje na princípe samoobsluhy a poctivosti nechať za tovar peniaze v pokladničke.

Komorné pláže

Jeho jedinečnosti pokračujú aj v ponuke pláži, ktoré tu sú skoro opustené a preto nám nič nebráni si z nich spraviť „súkromnú“ pláž a užívať si čisté more bez akéhokoľvek vyrušovania ostatných dovolenkárov. Jedna z pláži je dokonca aj pre nudistov.  Ak nás prestane baviť len tak vylihovať, môžeme sa zabaviť šnorchlovaním, ktoré je tu v obľube.

Rachi

Ostrovom prechádza horský hrebeň nazývaný Rachi. Práve vďaka nemu je možné absolvovať nenáročné horské túry ktorých záverom vrh a  nezabudnuteľný výhľad na morskú hladinu a blízky Kalymnos. Po ceste môžeme stretnúť divoké kozy manévrujúce na skalných stezkách. Telendos je obľúbený aj u horolezcov. Nachádza sa tu totiž vyše pol kilometrová skala vhodná na lezenie.

Zábava na dosah ruky

Ak by ste zatúžili po ruchu dovolenkovej destinácie a nočnom živote odporúčame nasadnúť na vodný taxík a nechať sa zaviesť do neďalekého Myrtiesu alebo Massouri na ostrove Kalymnos. Počas jazdy môžeme v plytkej vode zazrieť mesto pod vodou Pothia, ktoré tu niekedy existovalo.