Detail destinácie

Thassos Grécko - transparent

Ponúkame 7 ubytovacích kapacít za cenu 342 € - 1 458 €.

Destinácia:

Najzelenší grécky ostrov v Egejskom mori, nazývaný tiež „zelený smaragd Egejského mora“, sa nachádza najbližšie zo všetkých ostrovov k pevnine. Veľmi obľúbený ostrov, keďže práve tu sa vracia najviac turistov. Aj to je Thassos, ležiaci v Kavalskom zálive.

Takmer celý povrch ostrova je posiaty zeleňou – borovicovými lesmi, píniovými a olivovými hájmi, ale aj tak najnavštevovanejšie sú čistučké udržiavané zlatasté pláže, na ktorých sa lámu vlny tyrkysového mora.Thassos je hornatý ostrov, bohatý na náleziská mramoru a veľké zásoby pitnej vody.

Pri dovolenke na ostrove si užijete z každého rožka troška. Milovníci histórie budú uchvátení ohromným množstvom archeologických nálezísk, vášniví turisti spoznajú tradičný vidiecky život Grékov a v neposlednom rade, aj milovníci romantiky a oddychu na plážach, či nakupovania v moderných obchodoch a „kávičkovania“ v kaviarniach, si tu prídu na svoje. Na ostrove sa dá vychutnať aj kvalitné víno domácej výroby.

K najznámejším dovolenkovým strediskám nepochybne patrí hlavné mesto ostrova, Limenas, slávne vďaka promenáde, ktorá sa tiahne pozdĺž celého pobrežia. Pri prechádzke promenádou sa vám naskytne obraz dokonalej gréckej scenérie. Na jednej strane blankytne modré more a na strane druhej reštaurácie, bary, taverny a iné obchodíky lákajúce svojich návštevníkov, popretkávané zelenejúcimi sa palmami, či košatými borovicami. Práve v hlavnom meste nájdeme nespočetné množstvo archeologických nálezísk a antických pamiatok, vďaka ktorým si zaslúžilo pomenovanie Atény severu.

Ďalším obľúbeným miestom na ostrove je stará horská dedinkaTheologos, týčiaca sa na najvyššom vrchu na ostrove – Ipsarion. Sú tu vybudované starodávne domčeky z lomových kameňov a pokryté bridlicami, čo veľmi pripomína typickú grécku architektúru. Pri návšteve tohto miesta, môžete mať šťastie a zažiť pravý grécky život alebo tradičný svadobný obrad Grékov.

Milovníci archeológie, vykopávok a antických chrámov, by mali navštíviť aj mestečko Aliki na juhovýchodnom pobreží ostrova, ktoré sa môže popýšiť aj prekrásnymi plážami. K najkrajším a turistami vyhľadávaným plážam patria aj pláže GoldenBeach, ParadiseBeach, alebo pláž Potos. Pre zaľúbené páry je ako stvorené letovisko Astris, kde sa dá zažiť neopakovateľná romantika na pláži, v zelených hájoch, alebo reštauráciách na pobreží.

Na ostrov sa dá dostať jedine trajektom, keďže tu nie je vybudované letisko, čo prispelo k atraktivite ostrova. Tak ako aj ponuky plavieb loďou okolo ostrova. Mnoho návštevníkov využíva taktiež možnosť zapožičania si auta alebo skútra a tak precestujú celý ostrov.

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >