Detail destinácie

Attika Grécko - transparent

za cenu .

Krajina: Grécka republika
Hlavné mesto: Atény (Athínai)
Štátne zriadenie: pluralitná republika- jednokomorový parlament
Úradný jazyk: grécky, možnosť dohovoriť sa anglicky
Časový posun: + 1 hodina
Náboženstvo:  pravoslávne 98 % obyvateľstva, židia, moslimovia, kresťania
Lokality v regióne Attika
Mestá: Atény, Pordus, Eleusis, Marathón
Ostrovy: Aegina, Agistri, Poros-Troezen, Spetses, Hydra, Kytheva/Antikytheva, Salamina

Geografická poloha

Attika alebo grécky Attiki je územie rozprestierajúce sa na juhu pevninovej časti Grécka. Názov Attika môžeme vnímať aj ako polostrov, ku ktorému radíme aj susedné ostrovčeky. Región hraničí s Boiótiou na severe, a na juhu s Peloponézom. Územie sa nachádza v príjemnom mediteranskom klimatickom pásme.

Čaro Atén

Oblasť dýcha históriou aj vďaka hlavnému mestu Atény, ktoré pokladáme za zrod demokracie. Atény môžeme považovať aj za zrod divadla. Tých je v meste približne 140, čo je viac než v  Londýne. Podľa prieskumu sú Atény najhlučnejším mestom na svete. Avšak práve ruch patrí k typickým črtám gréckej kultúry, ktorú určite treba zažiť.

Akropola- top pamiatka regiónu

Jednou z najznámejších pamiatok regiónu Attiky je Aténska Akropola.  Návštevníci ju môžu vidieť takmer z celého centra mesta. Toto atmosférické miesto je korunované Parthenónom, ktorý predstavuje najväčší dórsky chrám v Grécku. Práve Parthenón je najfotografovanejšou budovou Akropoly a to aj napriek tomu, že už vyše tridsať rokov sa tu kvôli záchrane tejto pamiatky nachádza lešenie.

Zaujímavosti Attiky

Hľadanie archeologických vykopávok v tomto regióne prebieha už po stáročia. Hustota vykopávok je tak vysoká, že takmer na každej stanici metra vzniklo malé múzeum týchto archeologických skvostov. Súčasťou regiónu Attika je aj mesto Marathón, kde sa uskutočnil prvý Maratónsky beh.