Detail destinácie

Chalkidiki Grécko - transparent

Ponúkame 32 ubytovacích kapacít za cenu 80 € - 1 900 €.

Destinácia:

K jednej z najviac navštevovaných oblastí Grécko môžeme jednoznačne zaradiť letovisko Chalkidiki, ktoré sa rozprestiera na severnom polostrove Grécka. Táto časť Grécka sa skladá z troch polostrovov – tzv. prstov – Kassandra, Sithonia a Athos, pripomínajúca trojzubecboha Poseidona, vládcu morí.

Chalkidiki láka svojich návštevníkoch vďaka svojej čarokrásnej prírode. Na jednej strane ponúka zátoky s prekrásnymi plážami so zlatým pieskom, obmývajúce priezračným morom, na strane druhej aj príjemný relax v tieni borovicových lesoch a olivových hájoch.

Turistické letoviská sú vybudované len na polostrovoch Kassandra a Sithonia. Nachádza sa tu mnoho známych miest, ktoré majú v obľube nie len slovenskí návštevníci. Patria k nim na polostrove Kassandra najmä Kalithea, Pefkochori a na polostrove Sithonia – Sarti, či Possidi.

Čím ďalej, tým viac sa stáva atraktívnejším polostrov Kassandra, najmä pre mladších turistov, pretože táto časť Chalkidiki naskytuje svojim návštevníkom, aby zažili rušný život a nočné párty Grékov. Polostrov taktiež ponúka dlhé promenády popri mora a barmi priamo na plážach. Okrem nekonečnej zábavy, ponúka toto miesto aj niečo pre športových nadšencov, dajú sa tu vyskúšať mnohé vodné športy, či zahrať si plážový volejbal.

Kto nevyhľadáva potulky po rušných uličkách večerného mesta, ale obľubuje viac pokojnétichona pláži, sa musí vydať na druhý prst tohto pobrežia, na polostrov Sithonia. Poskytuje hlavne ticho a relax na poloprázdnych plážacha príjemne hrejivý tieň borovicových lesoch. Romantickú atmosféru tohto miesta vytvárajú taktiež malé prístavy, ktoré ponúkajú využiť jachty, či motorové rybárske člny. V týchto končinách Grécka sa dá spozorovať jeden z najkrajších západoch slnka. Polostrov je viac kopcovitý a na mnohých miestach sa nachádza stále nedotknutá príroda.

Posledný z „prstov“ polostrova, tvorí polostrov Athos, ktorý nie je sprístupnený pre návštevníkov a nenachádza sa tu žiadne turistické stredisko. Polostrov tvorí samostatnú autonómnu republiku Agios Oros. V blízkosti posvätnej hory Athos sú vystavané kláštory, kde žijú osamelí pustovníci a oddávajú sa rozjímaniu. Zvláštnosťou tohto miesta je, že na polostrov majú ženy zakázaný vstup.

Chalkidiki ponúka pre svojich návštevníkov mnoho, či nerušený odpočinok na pláži alebo dovolenku v znamení búrlivej zábavy, vyberie si každý.

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >