Detail destinácie

Kallithea Grécko - transparent

Ponúkame 3 ubytovacích kapacít za cenu 589 € - 659 €.

Grécky názov: Kallithea
Poloha: Rhodos, Grécko
Počet obyvateľov: 10 251

Kalithea znamená v gréčtine „prekrásny výhľad“. Stredisko je situované na severovýchodnom pobreží ostrova Rhodos. Ostrov obmýva Egejské more. Veľkosťou ho radíme k menším destináciám s príjemnou atmosférou vhodnou pre všetky vekové kategórie návštevníkov.

Pláž Kalithea

Magické zátoky s kryštálovo čírou vodou sú to pravé pre nadšencov potápania. Priamo na pláži je sídlo školy potápania Diving School of Rhodes.  Je to najlepšie miesto na šnorchlovanie s prístupom k podmorskej jaskyni.

V stredisku sa nachádza pláž s jemným pieskom s pozvoľným vstupom do mora, čo odporúčame najmä rodinám s deťmi. Na východnom pobreží je more pokojnejšie keďže tam  nefúka v takej miere ako na severe.

Štartovný bod

Kalithea je významným štartovacím bodom na uskutočnenie výletov po celom ostrove. Keďže je od hlavného mesta vzdialené len  približne 7 km, stačí sa dopraviť do hlavného mesta, odkiaľ jazdí mnoho spojov k ostatným atrakciám. Avšak ak by sme radšej uprednostnili aktívne prechádzky v okolí, môžeme navštíviť romantické zátoky s tavernami, ktoré sú vzdialené len pár kilometrov.

Kúpele Kalithea

Kalithea bola kedysi dávno v stredoveku známa najmä kvôli jej vysoko ceneným terapeutickým prameňom.  Avšak tieto pramene sústredené v skalnatom zálive postupom času vyschli. Aj napriek tomu, práve areál kúpeľov môžeme považovať za jedno z najkrajších miest tejto oblasti vhodné na malý výlet.

Všade navôkol sa nachádzajú prvky talianskej architektúry a  veľkolepé záhrady s palmami, borovicami a množstvom kvetov. Po poslednej rekonštrukcii areálu pribudlo malé múzeum a galéria. V areáli sa taktiež nachádza Rotunda, historická kaviarnička s úchvatnými scenériami a obchody so suvenírmi.

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >