Detail destinácie

Olympská riviéra Grécko - transparent

Ponúkame 24 ubytovacích kapacít za cenu 70 € - 749 €.

Destinácia:

Pod posvätnou horou bohov, Olympom, sa nachádza ďalšia navštevovaná dovolenková destinácia. Olympská riviéra je opradená históriou a mytologickými bájami, plnými božského života, kedy bohovia určovali život obyčajným ľudom žijúcich pod Olympom.

Toto turistami obľúbené stredisko sa nachádza na pevninskej časti Grécka a je obmývané Egejským morom blankytnej farby. Okrem mimoriadne krásneho čistého mora rozlievajúceho sa na miestami piesočnaté, miestami jemnokamenisté pláže, sa tu dá spoznávať aj malebná krajina plná zelených hájov a záhrad, alebo miesta s nádychom histórie pozdĺž celej riviéry.

Navštevovaným je hlavné mesto riviéry Katerini, ale aj ostatné destinácie ako Nie Pori, Paralia, Leptokarya, či Korinos. Všetky tieto prímorské mestá sú obľúbené pre rodinys deťmi, nakoľko je pod horou príjemne teplé more a široké pláže postupne zvažujúce sa do mora.

Čím ďalej, tým viac sa stáva navštevované mestečko Nie Pori, ktoré bolo pôvodne rybárskou dedinou. Dnes je z neho príjemné, kľudnéprímorské stredisko, ktoré ešte nie je zničené turizmom a je možné tu nájsť nedotknuté zákutia.

Ďalšie malé letovisko s prístavom je mesto Velika, kde sa taktiež dá nájsť mnoho súkromia na plážach. Na mnohé pláže vedú schodíky priamo z cesty, prípadne sa na ne nedá dostať, jedine člnom a vtedy je možné si vychutnať to pravé ticho, ktoré je prehlušené vlnami lámajúcimi sa na pláži.

Naopak rušným mestom, plným nočného života, divokých večierkov končiacich až niekedy pred východom slnka, je mestečko Paralia. Je to obchodné centrum, kde si prídu na svoje vášnivci nakupovania. Zvláštnosťou tohto miesta je, že je zásobované pitnou vodou z ľadovca na hore Olymp.

Vášniví turisti, milujúci prírodu a spoznávanie histórie by určite mali navštíviť miesto Meteora. Sú to kláštory vystavané na vrcholcoch hory Olymp. Olymp má tri významné vrcholce – Mitikas, najvyšší, Skolio a Skala, odkiaľ sa dá vychutnať nádherný výhľad na more a západ slnka. Tí odvážnejší môžu vyskúšať kúpanie sa v jaskyniach Olympu.

Atraktívnym a obľúbeným výletom je pirátska plavba pozdĺž pobrežia, ktorá je plná zábavy. Plavba je spojená s ochutnávkou gréckych špecialít, či kúpaním sa v otvorenom mori.

Väčšina prímorských stredísk na Olympskej riviére sa vyznačuje typickou gréckou atmosférou, s ktorou sa stretnete pri návšteve takmer každej reštaurácie, či taverny.

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >