Detail destinácie

Paralia Grécko - transparent

Ponúkame 3 ubytovacích kapacít za cenu 399 € - 680 €.

Rušná destinácia Olympskej riviéry ponúkajúca okrem opaľovania sa na pláži aj divokú zábavu na nekončiacich diskotékach plných rôznorodých miešaných nápojov. Všetci tí, ktorí nevyhľadávajú len leňošenie na pláži pri mori, ale chcú svoj oddych stráviť aj aktívne spoznávaním miest a zabávaním sa vo večerných hodinách, by mali navštíviť Paraliu.

Rozprestiera sa na pobreží Thermajského zálivu, pod bájnou horou Olymp, len pár kilometrov od hlavného mesta Olympskej riviéry Katerini.Paralia ako východiskový bod ponúka mnohé výlety do okolia. Navštíviť môžete hlavné mesto Grécka Atény, kláštory Meteora, hrad Platamonas, ostrov Skiathos, alebo kostol v centre mesta Svätá Fotini. Najznámejším miestom v okolí sú kláštory Meteora, ktoré boli postavené v 14. storočí a v súčasnej dobe pod ochranou UNESCA. Sú to kláštory vystavané na skalnatých vrcholcoch hôr, z ktorých dva sú ešte aj v súčasnosti obývané.

Samotná Paralia je ako stvorená pre milovníkov nakupovania. Nachádzajú sa tu okrem barov, reštaurácií a taverien, aj rôznorodé obchody, ktoré splnia vaše očakávania. Známe sú obchody s kožušinami a kožuchmi, či šperkmi, ktoré obľubujú najmä ruskí turisti. Okrem nakupovania suvenírov, sa oplatí navštíviť miestne reštaurácie, ktoré vás očaria svojou ponukou. Pôvodne rybárske mestečko ponúka mnoho špecialít z rýb a morských plodov. Všade znie tradičná grécka hudba a je cítiť grécky život.

Paraliu navštevujú prevažne mladí ľudia, práve pre jej rušný nočný život. Cez deň si užívajú na pláži, skúšajú rôzne vodné športy ponúkajúce v každom hotely a v noci sa zabávajú na diskotékach, ktoré končia až v skorých ranných hodinách.

Pre tých, ktorí vyhľadávajú pokoj, by mali navštíviť OlympicBeach, vzdialenú od Paralie dva kilometre. Tichú pláž v blízkosti rušnej Paralienavštevujú najmä rodiny s deťmi a dôchodcovia pre jej širokú pláž a plytké more.

Pláže v tejto oblasti si zaslúžili ocenenie Modrá vlajka, pre svoju čistotu a obľúbenosť u mnohých turistov. Letovisko ponúka okrem krásnych pláži, či obchodov aj kvalitné ubytovanie. Ubytovať sa tu dá aj v lacnejších trojhviezdičkových apartmánoch, pre náročnejších klientov sú tu aj luxusné hotelové komplexy ponúkajúce výhľad na horu Olymp.

To, že Paralia patrí k najkrajším a najnavštevovanejším destináciám Grécka, prispieva aj fakt, že okrem zahraničných turistov, tu svoju dovolenku trávia aj samotní Gréci.

 

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >