Detail destinácie

Tolo Grécko - transparent

za cenu .

Grécky názov: Tolon
Poloha: Peloponézsky polostrov, Grécko
Počet obyvateľov: 1490

Modrá vlajka pre Tolo

Známe letovisko Tolo sa nachádza na Peloponézskom polostrove južne od hlavného gréckeho mesta Atény.  Mesto sa začína očarujúcou plážou Psili Ammos a končí sa klasickým rybárskym prístavom. Spomínaná pláž je vhodná pre všetky vekové kategórie no najmä pre rodiny s deťmi keďže vstup do mora je tu naozaj pozvoľný. Pláž sa môže pýšiť modrou vlajkou, čo len potvrdzuje jej perfektné podmienky.

Piesočnatá pláž okrem opaľovania a čľapkania sa vo vode ponúka aj širokú paletu vodných športov. Najväčšej obľube sa tešia kanoe, šliapadlá, vodné nafukovačky ale aj vodné lyže. Pre neskúsených sú v ponuke aj súkromné lekcie. Pre dokonalý komfort nesmú na pláži chýbať dobre vybavené sprchy a samozrejme plážové bary a taverny.

Tradičné Grécko

Ak zatúžite po krásnom výhľade na okolité ostrovčeky odporúčame túru ku kostolíku Agia- Kyriaki, ktorý je situovaný na kopci a cesta k nemu je dlhá len 2 km.

Večeri môžeme tráviť romantickými prechádzkami úzkymi uličkami alebo sledovaním západu slnka v niektorej zo zátok. Ďalej odporúčame návštevu rybacej taverny kde sa podávajú čerstvé úlovky miestnych rybárov. Potešia sa aj jazykovo menej zdatní dovolenkári keďže menu nájdeme aj v českom jazyku. Príjemnú atmosféru už tradične dopĺňa tradičná hudba a tance.

Romantická Nafplia

Ak zatúžite spoznávať okolie destinácie, radíme výlet vláčikom do romantického mesta Nafplia. Pre milovníkom plavby na mori je v ponuke vyhliadková loď plaviaca sa zo zátoky pri západe slnka priamo do spomínaného letoviska Nafplia. V centre mestečka doporučujeme navštíviť námestie Syntagma so známou mešitou, ktorá bola kedysi sídlom parlamentu. Ďalej sa môžete túlať úzkymi uličkami a objavovať malé obchodíky so suvenírmi alebo si v útulnej kaviarničke vychutnať grécke frappe a tradičnú baklavu.