Zaujímavosti a aktuality
AKTUALITY
 
 
 
KAM VYCESTOVAŤ S DEŤMI

KAM VYCESTOVAŤ S DEŤMI

30.3.2018

Po dlhých dňoch strávených v práci je rozhodne správnou voľbou, využiť svoje zarobené peniaze i na príjemné chvíle, strávené v kruhu svojich najbližších. Letná dovolenka je tak častokrát jedinou z možností, kedy dokážeme stráviť so svojimi deťmi viac času a užiť si spoločný čas spoznávaním nových krajín. Okrem viacerých faktorov, akými je finančné rozpätie, ktoré sme ochotní investovať či dĺžka našej dovolenky sú najdôležitejšie dve faktory: vek detí a s tým spojená vhodná destinácia. Cieľom tohto článku, je poukázať na fakt, že Chorvátsko nie je jedinou možnou voľbou, kde je možné stráviť nezabudnuteľné chvíle a pomôcť načerpať trochu inšpirácie. Kam teda vycestovať spolu s deťmi ?

            Pokiaľ Vás dovolenky pri mori  na preplnených plážach už nebavia a Vaše deti už trochu vyrástli, tak je správny čas zamyslieť sa nad otázkou, či nie je vhodné stráviť niekoľko týždňov novým dobrodružstvom. Jednou z nádherných krajín, ktorá ponúka niečo pre každého je  Veľká Británia. Vymeniť ruch veľkomesta za život v kamenných domoch lemovaných ružovými krami na anglickom vidieku prinesie pokoj pre dušu i telo. Jednou z možností je mesto Cantenbury, ktoré leží na juhovýchode Anglicka a ponúka množstvo aktivít, ako pre Vás, tak i pre Vaše deti. Cez deň môžete navštíviť tamojšie záhrady či jeden z najväčších labyrintov v Európe a len tak obdivovať historické jadro mesta. Vaše deti si zase môžu užiť jazdu na koni, či viacero domácich jarmokov a trhov, ktoré ponúkajú ako zábavné atrakcie, tak i množstvo dobrého jedla.  Žije tu len niečo menej ako 50 000 obyvateľov a rovnako sa nemusíte obávať ani ulíc preplnených turistami.

            Pokiaľ sú Vaše deti už o niečo staršie a sú rovnako ako vy, milovníkmi Harryho Pottera, tak im doprajte neopakovateľný zážitok len o niečo západnejšie, práve v srdci Veľkej Británie, v Londýne. Návšteva štúdií Warner Bros., ktoré ponúkajú viac ako sedem hodinové prehliadky a návštevy miest, na ktorých sa tento kultový film natáčal, prehliadku kostýmov či množstvo rekvizít na vytvorenie pamätných fotografií. Kto nemá fotku z legendárnej stanice 7 a ¾ akoby na tomto mieste nikdy ani nebol ! Rovnako nesmiete zabudnúť ani na tradičné turistické miesta akými je Big Ben, či prehliadka Westminsterského paláca.

            Vsaďte tento rok na trochu poznávania a ukážte svojim deťom, že dovolenka nemusí byť primárne spojená s trojtýždňovým vylihovaním na pláži a ukážte im tak krásu cestovania.