Detail destinácie

Adriatická riviéra Taliansko - transparent

Ponúkame 554 ubytovacích kapacít za cenu 13,43 € - 2 583 €.

Destinácia:

Najobľúbenejšia, najznámejšia a najviac navštevovaná oblasť Talianska. Názov riviéry je odvodený od Jadranského mora (Mare Adriaticko). Už podľa názvu je zrejmé, kde sa riviéra nachádza. Rozprestiera sa pozdĺž západného Jadranského mora a rozdeľuje na Benátsku riviéru na severe, Jadranskú v strede a na juhu Palmovú a Riviera del Conero.

Jadranské more sa v tejto oblasti je omnoho pokojnejšie a plytšie ako pri pobreží Chorvátska, ale za to kalnejšie, čo spôsobujú najmä piesočnaté pláže. Tento nedostatok, ale prekrýva a nahrádza občianska vybavenosť destinácií. Letoviská ponúkajú okrem kvalitného a hlavne cenovo primeraného ubytovania, aj vybudované aquaparky, golfové parky, multifunkčné zábavné centrá, dlhé promenády pozdĺž pobrežia, historické pamiatky, či malebnú prírodu ako stvorenú na prechádzky. Práve táto vybavenosť robí túto riviéru tak obľúbenou. Vďaka piesočnatým plážam a plytkým morom sa táto časť Talianska stala vyhľadávanou najmä pre rodiny s deťmi a menej skúsených plavcov, ktorí túžia hlavne po pokoji a relaxe. Takmer všetky prímorské mestá Adriatickej riviéry disponujú dobrou vybavenosťou. Počas dňa si turisti môžu oddýchnuť na pláži a večer vyraziť do ulíc, kde ochutnajú nejakú taliansku špecialitu. Taliani sú veľmi pohostinní a v tejto oblasti aj milí a priateľskí. Počas potulkách ulicami môžete vyskúšať najmä pravú taliansku pizzu, či spaghetti a ako bodku za dobrým jedlom ešte ochutnať aj taliansku zmrzlinu, ktorá je preslávená ako jedna z najlepších v Európe. Turistické centrá ponúkajú pre mladých aj mnoho diskoték, ktoré končia až niekedy nad ránom. Taliani sú známi svojím nočným životom

K najviac navštevovaným letoviskám Adriatickej riviéry patrí Lido di Jesollo, Bibione, Rimini či Lignano. Navštíviť počas dovolenky môžete aj Benátky a odhaliť tak kus talianskej histórie a architektúry. Najznámejším miestom v Benátkach je nesporne Námestie Sv. Marka, kde stojí Bazilika Sv. Marka. Toto námestie sa preslávilo aj holubmi, ktoré sa tu zlietajú a nechávajú sa kŕmiť turistami. Benátky sú mesto na vode a práve hlavná ulica je tvorená stovkami kanálov, po ktorých sa môžete plaviť na gondolách. Aj takýmto jednodňovým výletom si môžete spestriť dovolenku pri Jadranskom  mori.

 

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >