Detail destinácie

Apulia Taliansko - transparent

Ponúkame 11 ubytovacích kapacít za cenu 39,67 € - 482 €.

Destinácia:

Apulia, v talianskom jazyku Puglia, sa rozprestiera juhovýchodnom  pobreží Talianka, ktoré je obmývané Jadranským a Jónskym morom známym tiež svojimi liečivými účinkami.  Tento región je nazývaný taktiež ako región dvoch morí. Pri pohľade na mapu Talianska, môžeme skonštatovať, že tento región leží v tzv. opätku talianskej čižmy. Územie tejto časti Talianska je prevažne rovinaté, okrem polostrovnej časti Gargano, ktorá je hornatá a vyhlásená za tú najkrajšiu oblasť jadranského pobrežia.

Pláže tohto regiónu sú tie najkrajšie, ktoré obmýva Jadranské more. More je kryštálovo priezračné a pláže nosia ocenenie Modrá vlajka, čo dokazuje, že tieto pláže sú naozaj nielen nádherné, ale aj udržiavané a čisté. Ponuka plážových aktivít je tiež veľmi pestrá, čo ocenia najmä tí aktívnejší návštevníci. Raritou a zároveň veľmi lákajúcim dobrodružstvom sú vápencové morské jaskyne. Pobrežie Apulie je najmä v Gargane lemované skalnými útesmi.

Oblasť Gargano sa stala najnavštevovanejšou a najobľúbenejšou časťou Apulie nielen vďaka čarokrásnej prírode, ale aj mnohými historickými pamiatkami a miestami, ktoré dýchajú históriou. Typické pre túto oblasť sú tzv. Trabucchi, malé drevené domčeky so zvláštnou konštrukciou slúžiacou v minulosti na lov rýb. Tento región je preslávený rybolovom a poľnohospodárstvom, čo sa odzrkadľuje aj na ponuke v miestnych reštauráciách. Mnohé domčeky Trabucchi sú prerobené na reštaurácie a na jedálnom lístku im dominujú špeciality z rýb a darov mora. Okrem dreveníc je možné vidieť a navštíviť aj kamenné stavby zo stredoveku, ktoré sa týčia na skalnatých vrchoch a predstavujú typický južanský spôsob života.

Hlavným mestom a zároveň metropolou a ekonomickým centrom Apulie je Bari. Je to prístavné a zároveň aj univerzitné mesto na tomto území ponúkajúce svojim návštevníkom mnoho zábavy tak dennej, ako aj nočnej. Zachovalo sa v ňom veľa histórie a poskytuje turistom nahliadnuť do nej prostredníctvom pamiatok. Celé historické centrum mesta je ohraničené hradbou zvanou Corso Vittorio Emanuelle II., ktorá vo svojom vnútri ukrýva katedrálu, či hrad a múzeum.

Ďalšími vychýrenými letoviskami tejto oblasti sú aj Vieste, Alberobello, Brindisi, Taranto a mnoho iných malých rybárskych mestečiek, ktoré sú známe hlavne pohostinnosťou miestnych obyvateľov.

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >