Detail destinácie

Elba Taliansko - transparent

Ponúkame 19 ubytovacích kapacít za cenu 80,25 € - 834,96 €.

Počasie:

Dnes Počasí v Elba - transparent 23° C Zajtra Počasí v Elba - transparent 20 - 23° C24.9. Počasí v Elba - transparent 20 - 24° C
25.9. Počasí v Elba - transparent 16 - 22° C26.9. Počasí v Elba - transparent 13 - 19° C27.9. Počasí v Elba - transparent 14 - 20° C
28.9. Počasí v Elba - transparent 18 - 21° C29.9. Počasí v Elba - transparent 18 - 21° C30.9. Počasí v Elba - transparent 17 - 22° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Tretí najväčší taliansky ostrov Elba patrí do súostrovia Toskánskych ostrovov, ležiaca len 10 kilometrov od pevniny. Podľa legendy, Elba vznikla rozsypaním perlového náhrdelníka Tyrhénskej bohyne krásy a lásky, Venuše, do mora. Všetky ostrovy sú ozajstným rajom a môžu sa pýšiť prenádhernou prírodou a prostredím.

Najväčší ostrov súostrovia – Elba, tvorí s ostatnými ostrovmi časť Národného parku Toskánska. Povrch ostrova je naozaj rôznorodý, hornatý aj nížinatý, pláže sú pieskové aj kamenisté, miestami so strmými útesmi. Pobrežie je dlhé 147 kilometrov, obmývané krásne zeleným morom. Lákadlom pre turistov nie je len čarokrásna príroda, ale aj kultúra a životný štýl obyvateľov ostrova, história, umenia, archeológia, či architektúra. Ostrovu môžeme dať  aj prívlastok tzv. ružovo-zelený ostrov. Na celom ostrove je zákonom predpísaný vzhľad domov a stavieb. Jediné farby, ktoré sa môžu použiť sú biela, ružová a piesková. Najviac domov je práve ružovej farby a súčasne jediná farba okeníc je zelená. Aj toto dodáva ostrovu na jedinečnosti.

Okrem polihovania na prekrásnych plážach, mnoho návštevníkov Elby láka aj potápanie. Medzi strmými útesmi môžete pri potápaní obdivovať krásny podmorský život. Ale nie len podmorská fauna a flóra vás očarí, môžete tu vidieť aj potopené vraky lodí. Milovníci prírody si môžu vychutnať turistiku, či cykloturistiku a spoznať tak viac kútov ostrova. Pre turistov sa odporúča si prenajať auto a prejsť tak celý ostrov.

Na južnom pobreží ostrova, medzi polostrovom Capo Stella a masívom Capo Fonza, sa rozprestiera najkrajší záliv – Lacona, ktorý sa môže popýšiť najkrajšou, 1,2 kilometrov dlhou plážou na ostrove. Práve v tejto časti ostrova je príroda naozaj nevídane krásna, rastú tu totiž vzácne druhy rastlín.

Za poznávaním kultúry a histórie by ste sa mali vydať do malebných miest a mestečiek na ostrove. Vychutnať si príjemnú prechádzku uličkami, či pravú taliansku kávu v útulnej kaviarni, si môžete v každom meste. Nádych histórie z čias Napoleona Bonaparte pocítite v hlavnom meste Portoferraio, kde sa nachádza Námestie Napoleone s múzeom Villa dei Mulini. Turistami obľúbené je aj prístavné mestečko Port Azzuro, kde vyvierajú známe termálne pramene. Toto mesto je však predovšetkým známe pevnosťou, do ktorej presťahovali najnebezpečnejších talianskych, najmä mafiánskych, väzňov.

Tento stále zelený ostrov má naozaj čo ponúknuť svojim turistom a očarí ich nielen krásnymi plážami s čistučkým morom, ale aj zákutiami, ktoré môže objaviť každý návštevník.

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >