Detail destinácie

Emilia Romagna Taliansko - transparent

Ponúkame 90 ubytovacích kapacít za cenu 56,80 € - 1 316,14 €.

Počasie:

Dnes Počasí v Bologna - transparent 28° C Zajtra Počasí v Bologna - transparent 18 - 28° C24.9. Počasí v Bologna - transparent 20 - 27° C
25.9. Počasí v Bologna - transparent 14 - 21° C26.9. Počasí v Bologna - transparent 11 - 20° C27.9. Počasí v Bologna - transparent 9 - 23° C
28.9. Počasí v Bologna - transparent 11 - 27° C29.9. Počasí v Bologna - transparent 14 - 25° C30.9. Počasí v Bologna - transparent 14 - 21° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Destinácia:

Emilia Romagna nie je talianske letovisko, ani historické mesto, je to región na východnom pobreží Talianska. Rozprestiera sa v strednej časti jadranského pobrežia, zo severu ohraničený riekou Pád a na juhu pohorím Apeniny.

Tento región sa pýši mnohými prívlastkami. Považuje sa za najvyhľadávanejšiu časť Talianska, hlavne vďaka prímorským letoviskám, a taktiež je to jeden z najbohatších regiónov. Okrem turistického ruchu, sa región preslávil aj ako vinárska oblasť a vyrába sa tu kvalitné talianske víno.

Nie len prímorské strediská s krásnymi dlhými a plytkými piesočnatými plážami lákajú svojich turistov, ale taktiež mestá s historickými jadrami a mnohými kultúrnymi pamiatkami. Vo väčšine miest môžete vidieť pravý taliansky životný štýl a taktiež zažiť pulzujúci nočný život. Očaria vás aj zachované historické pamiatky prevažne z čias antiky, stredoveku, renesancie, či baroka. Za najvýznamnejšie mestá tejto provincie sa považujú Bologna, Ravenna, Ferrara, a z tých prímorských Rimini a Cattolica. Navštíviť sa určite oplatí aj tretí najmenší štát na svete San Marino, ktorý je vybudovaný na svahoch hory Monte Titano. Vyhliadkovú cestu si môžete spraviť na najvyššie útesy, kde sú vybudované pevnosti La Rocca Guaita, Cesta a veža Mentale a vychutnať si tak neopakovateľný výhľad na okolie.

Hlavným mesto provincie je Bologna, ktorá nie je známa len bolonskou omáčkou, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať, ale aj historickými budovami na známych námestiach, akými sú Piazza Maggiore a Piazza del Nettuno. V meste môžete obdivovať mnohé krásne barokové paláce a kostoly. Do historického zoznamu UNESCA sú zapísané aj dve historické mestá Ferrara a Ravenna. V minulosti boli tieto mestá známe lagúnami, podobne ako Benátky. V súčasnosti sa pýšia architektonickými skvostami z obdobia renesancie. Vo Ferrare sa zachovali paláce z 15.storočia, z ktorých najznámejšie sú Casa d´Este a Palazzo dei Diamanti a v Ravenne bazilika San Vitale.

Nie len historické pamiatky, ale aj pláže si môžete v regióne Emilia Romagna vychutnať. Pláže v tejto oblasti Talianska sú piesočnaté s priezračným Jadranským morom, do ktorého vĺn vedie pozvoľný vstup. Pláže sú vhodné nie len pre rodiny s deťmi, ale aj pre menej skúsených plavcov. Väčšina pláži si vyslúžila ocenenie Modrá vlajka, ktorá znamená, že pláže sú nielen čisté a udržiavané, ale poskytujú aj služby vysokej kvality.

Emilia Romagna sa vďaka najnavštevovanejším plážam, nezameniteľnej prírode, ale aj nespočetným kultúrnym pamiatkam, stala jednou z najatraktívnejších častí Talianska.

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >