Detail destinácie

Cattolica Taliansko - transparent

Ponúkame 5 ubytovacích kapacít za cenu 91,25 € - 594 €.

Počasie:

Dnes Počasí v Cattolica - transparent 25° C Zajtra Počasí v Cattolica - transparent 20 - 26° C22.9. Počasí v Cattolica - transparent 21 - 28° C
23.9. Počasí v Cattolica - transparent 21 - 24° C24.9. Počasí v Cattolica - transparent 18 - 25° C25.9. Počasí v Cattolica - transparent 20 - 24° C
26.9. Počasí v Cattolica - transparent 16 - 20° C27.9. Počasí v Cattolica - transparent 13 - 16° C28.9. Počasí v Cattolica - transparent 14 - 15° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Cattolica je obľúbená prímorská destinácia Talianska ležiaca na východnom pobreží v severnej časti. Nachádza sa v blízkosti mesta Rimini, ktoré sa považuje za najväčšie turistické centrum navštevované najmä turistami z východnej a strednej Európy.

Už od 19. storočia si toto mesto vyslúžilo názov „Kráľovna Jadranu“, nakoľko ho obmýva Jadranské more a zároveň leží v zátoke, ktoré ho chráni pred silným vetrom a príbojmi. Avšak toto pomenovanie vystihuje aj príjemné a priateľské prostredie, s ktorých sa stretnete v uliciach mesta. Je to pôvodne kúpeľné mestečko a v jeho centre a na námestiach nájdete vybudovaných mnoho fontán, ktoré pridávajú mestu na romantickej atmosfére. Okrem hotelových areálov, promenád, nákupných centier, či trhovísk, je v meste vybudovaný aj aquapark, delfinárium a akvárium.

Pláže v tejto destinácii sú dlhé vyše troch kilometrov, piesočnaté s priezračným Jadranským morom, do ktorého vĺn vedie pozvoľný vstup. Pláže sú vhodné nie len pre rodiny s deťmi, ale aj pre menej skúsených plavcov. Súčasťou pláži sú aj bazény a plážové bary, celkovo sú veľmi dobre vybavené. Aj vďaka tomu si zaslúžili ocenenie Modrá vlajka, ktorá znamená, že pláže sú nielen čisté a udržiavané, ale poskytujú aj služby vysokej kvality.

Po celom dni strávenom pri mori, si môžete vychutnať príjemný večer v uliciach mesta. V meste nájdete mnoho reštaurácií ponúkajúcich pravú taliansku kuchyňu, kaviarne s nezameniteľnou talianskou kávou, či obchody rôzneho druhu. Nájdete tu aj niekoľko historických pamiatok, ktoré stoja za to ich vidieť. Neprehliadnuť by ste mali kostol z 13. storočia San Apollinare alebo kostol zo 16. storočia Santa Croce. V centre mesta stojí aj veža Torre Malatestiana a budova radnice.

Ak sa rozhodnete opustiť brány mesta a spraviť si celodenný výlet do okolia, určite sa vyberte do neďalekého Rimini, kde nájdete vybudované Taliansko v miniatúrnej podobe – Italia in Miniatura. Navštíviť môžete aj letecké múzeum, či zábavný park Fiabilandia.

Neďaleko mesta sa nachádza aj samostatná republika San Marino, ktoré je postavená na svahoch hory Monte Titano. Vyhliadkovú cestu si môžete spraviť na najvyššie útesy, kde sú vybudované pevnosti La Rocca Guaita, Cesta a veža Mentale a vychutnať si tak neopakovateľný výhľad na okolie.

Dovolenka v meste Cattolica vám prinesie nezabudnuteľné zážitky vďaka kvalitnému ubytovaniu, promenádam vybudovaných v meste, nákupným možnostiam v meste, krásnym plážam a širokej ponuke športového vyžitia.

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >