Detail destinácie

Friuli - Venezia Giulia Taliansko - transparent

Ponúkame 242 ubytovacích kapacít za cenu 23,71 € - 1 324 €.

Počasie:

Dnes Počasí v Tarvisio - transparent 21° C Zajtra Počasí v Tarvisio - transparent 11 - 22° C22.9. Počasí v Tarvisio - transparent 14 - 20° C
23.9. Počasí v Tarvisio - transparent 8 - 16° C24.9. Počasí v Tarvisio - transparent 8 - 17° C25.9. Počasí v Tarvisio - transparent 8 - 13° C
26.9. Počasí v Tarvisio - transparent 2 - 9° C27.9. Počasí v Tarvisio - transparent 4 - 9° C28.9. Počasí v Tarvisio - transparent 2 - 8° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Destinácia:

Región Friuli – Venezia Giulia je jedným z ďalších prímorských regiónov v Taliansku. Rozprestiera sa na severe východného pobrežia Jadranského mora, na severe susediaci s Rakúskom, na západe s Benátkami, na východe so Slovinskom a na juhu sa stráca jednak v talianskych nížinách alebo ho lemuje pobrežie. Skladá sa z dvoch častí – Friuli a Venezia Giulia, s hlavným mestom Terst. Je to autonómny región, ktorý keď sa rozhodnete navštíviť, môžete stráviť svoju dovolenku ako na pláži pri mori, tak aj lyžovaním v Alpách na severe.

Friuli leži na severovýchode s významným mestom Udine a vyznačuje sa svojou vlastnou kultúrou a históriou. Svoje odlišné kultúrno-historické zázemie má rovnako aj Venezia Giulia a je to oblasť, ktorá je tvorená na severe horami a na juhu rovinami. Tak, ako si tu prídu na svoje milovníci prírody, turistiky, či zimných športov, tak isto tento región disponuje tými najnavštevovanejšími a turistami obľúbenými prímorskými destináciami. Okrem miest akým je Trest, či Udine, môžete navštíviť aj svetovo známe Benátky, či Gorizia a Pardenone.

K najnavštevovanejším prímorským destináciam, nielen slovenskými, ale aj českými turistami, patria Lido de Jesolo, Caorle alebo Lignano. Pláže v tejto oblasti sú piesočnaté s pozvoľným vstupom na vôd Jadranu, čo znamená, že sú obľúbené hlavne pre rodiny s deťmi. Mestá na pobreží sú takmer všetky s veľmi dobrou vybavenosťou a lákajú k stráveniu príjemnej dovolenky. Okrem krásnych pláži, č skvelého ubytovania, poskytujú aj športové vyžitie na plážach s možnosťou vodných, či plážových aktivít, ale aj príjemné prechádzky po uličkách miest s množstvom obchodov, barov a reštaurácií, alebo po pláži pri západe slnka.

Hlavným a zároveň aj najvýznamnejším mesto regiónu je Terst, ktorého prístav leží v srdci Zálivu Terst, na križovatke germánskych, latinských a slovanských kultúr, čo malo vplyv na rozvoj mesta počas celej jeho histórie. Z minulosti sa zachovalo viacero pamiatok, ktoré sa aj v dnešnej dome tešia veľkej návštevnosti. K tým najznámejším patrí hlavné námestie v meste Piazza Unita d’Italia,  či hrady Miramare a San Giusto, Katedrála zasvätená sv. Justusovi, Bazilika sv. Silvera a iné. Z rímskych čias sa zachovala stará mestská burza, či divadlo a v meste bolo objavených mnoho archeologických pozostatkov.

Vo vymenovávaní  ďalších pamiatok, či krásnych miest by sa dalo pokračovať ešte dlho, preto neváhajte a strávte dovolenku v tomto regióne. Určite sa sem budete chcieť vrátiť a spoznať ďalšie krásne miesta tohto kraja.

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >