Detail destinácie

Kalábria Taliansko - transparent

Ponúkame 32 ubytovacích kapacít za cenu 27,25 € - 2 051 €.

Destinácia:

Charakteristika letoviska

Kalábria je vďaka svojej polohe označovaná za „špičku talianskej čižmy“. Leží na najjužnejšom výbežku Apeninského poloostrova. Hlavným mestom je Catanzaro, najjužnejšie mesto Talianska.Kalábria je administratívnym územným celkom Talinska.  Na severe susedí s Basilicatou. Zo západu Kalábriu obmýva Tyrhénske more a z východu Iónske more.Turizmus na Kalábrii je do určitej miery mierne regulovaný a aj vďaka tomu sa tu nestretnete s preplneným letoviskom a plážami.

Podnebie a krajina

Kalábrii je vlastné stredomorské podnebie s miernou zimou. Teploty v lete však presahujú 30 stupňov. Na území sa nachádzajú aj horské oblasti, ktoré majú horskú klímu, a to s častým snežením v zimných mesiacoch. Do Kalábrie je teda vhodné cestovať v mesiacoch máj až september, kedy sú tu príjemné letné teploty.Pre Kalábriu je typická prevažne hornatá krajina, ktorá však ponúka krásne výhľady a scenérie ako z rozprávky.

Pláže a voľný čas v Kalábrii

Pláže v Kalábrii sú čisté a málokedy preplnené, čo ocenia najmä ľudia vyhľadávajúci pokoj a kľud. Ak je to aj Váš prípad, nevynechajte návštevu pláže La Pizzuta, Groticelle, Nicotera, Belveder Nord alebo Capo Vaticano. Práve tu sa otvára priestor na relaxáciu a celkové uvoľnenie.K najvyhľadávanejším destináciám patria Tropea, Pizzo Calabro, Capo Vaticano, Reggio Calabria, Soverato, Scilla, Scalea, Montauro, Paola, Diamante a pod. Ide o rušnejšie miesta poskytujúce dobré podmienky pre vodné športy, a to najmä pre windsurfing, kitovanie a potápanie. Pri potápaní možno okrem pestrého podmorského sveta a pestrofarebných koralov natrafíte aj na vraky z druhej svetovej vojny. Aj toto je Kalábria.Tropea je jednoznačne najznámejšou plážou Kalábrie, na ktorej nájdete biely piesok obmývaný tyrkysovou vodou. Rozprestiera sa medzi zálivom Gioia Tauro a zálivom Sant'Eufemia a nachádza sa tu množstvo taverničiek, reštaurácií a barov. Nazýva sa tiež perlou Kalábrie.

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >