Detail destinácie

Alta Valtellina Taliansko - transparent

Ponúkame 124 ubytovacích kapacít za cenu 96 € - 2 892 €.

Destinácia:

Ďalším vychýreným lyžiarskym strediskom v Taliansku je Alta Valtellina, ktoré leží v blízkosti švajčiarsko-talianskych hraníc. Toto stredisko môže konkurovať najnavštevovanejším rakúskym, ale aj švajčiarskym lyžiarskym areálom, či už kvalitou zjazdoviek alebo vybavenosťou.

Príroda v tomto regióne je vskutku úžasná s dlhými údoliami, ktoré sú dokonalé členené horskými masívmi. Či v zime, či v lete, v každom ročnom období je Alta Valtellina navštevovaná tisíckami turistov. V zime kvôli výborným podmienkam pre zimné športy, v lete kvôli turistike.

Vrcholce kopcov sú málokde vo výške 3000 m. n. m. a disponujú stovkami kilometrov zjazdoviek v niekoľkých strediskách. Najznámejšími sú Livigno, San Colombano alebo Santa Caterina. Všetky tieto strediská sú perfektne vybavené, majú vybudované luxusné hotely, ale ubytovať sa je možné aj v skromnejších penziónoch alebo súkromí. Každé miesto v Alta Valtellina sa môže popýšiť tými najlepšími podmienkami na lyžovanie, alebo iné športové vyžitie. Aj v prípade nedostatku snehu, majú tieto strediská najkvalitnejšiu techniku na umelé zasnežovanie a poskytujú tak svojim zákazníkom možnosť lyžovačky v takmer každom ročnom období.

Lyžiarske stredisko Livigno je určené pre tých náročnejších návštevníkov, ktorí sa neboja za ponúkanú kvalitu aj priplatiť. Považuje sa za jedno z najlepších stredísk nielen v Taliansku, ale aj v celej Európe a môže sa popýšiť 115 kilometrami dokonale upravených zjazdoviek. Okrem zjazdového lyžovania si tu prídu na svoje aj milovníci bežkovania, ktorí môžu využívať až 40 kilometrovú trať. Okrem športových aktivít toto mesto ponúka aj bohatú ponuku zábavy v podobe bezcolnej obchodnej zóny, ktorá ponúka vysoko kvalitný tovar za primerane nízke ceny.

Stredisko San Colombano sa nachádza v srdci Alta Valtelliny a je určené pre tých menej skúsených lyžiarov. Naopak Santa Caterinu si vyberajú tí náročnejší. Obe strediská sú vybudované v národnom parku Stevillo, ktoré je známe svojimi termálnymi prameňmi.

Región Alta Valtellina je určený pre všetkých tých, ktorí uprednostňujú kvalitu služieb, lyžovania, či ubytovania pred nízkou cenou a sú ochotní si priplatiť. Takmer všetky strediská poskytujú okrem kvalitnej lyžovačky aj pestrú ponuku zábavy, či už vo forme športových vnútorných areálov, wellness, alebo barov, reštaurácií, či diskoték.

 

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >