Detail destinácie

Bormio Taliansko - transparent

Ponúkame 6 ubytovacích kapacít za cenu 107 € - 1 134 €.

Počasie:

Dnes Počasí v Bormio - transparent 18° C Zajtra Počasí v Bormio - transparent 12 - 20° C22.9. Počasí v Bormio - transparent 14 - 19° C
23.9. Počasí v Bormio - transparent 10 - 19° C24.9. Počasí v Bormio - transparent 12 - 21° C25.9. Počasí v Bormio - transparent 6 - 15° C
26.9. Počasí v Bormio - transparent 1 - 5° C27.9. Počasí v Bormio - transparent 6 - 6° C28.9. Počasí v Bormio - transparent -1 - 9° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Renomované lyžiarske stredisko rozprestierajúce sa v blízkosti trojhraničia Talianska, Rakúska a Švajčiarska. Leží približne v strednej časti Talianskych Álp, v regióne zvanom Sondrio. Okrem Bormia sa tu nachádzajú aj strediská ako Santa Caterina, San Colombano, alebo Alta Valtellina.

Bormio sa preslávilo najmä konaním majstrovstiev sveta v zjazdovom lyžovaní a tým sa zaradilo k tým najkvalitnejším a najlepším lyžiarskym strediskám v Taliansku. Svojím návštevníkom ponúka maximálny komfort v podobe nadštandardných ponúkajúcich služieb a najluxusnejšej ponuke ubytovania.

Príroda v tomto regióne je tým najväčším lákadlom pre návštevníkov. Krása a rozmanitosť prírody poskytuje možnosť nekonečných prechádzok nielen v zimnom, ale aj letnom období.. Vrcholce hôr v sebe ukrývajú okrem zážitku z lyžovačky, aj krásne panoramatické výhľady na vrcholy okolitých hôr. V údoliach kopcov sú vinice, ktoré je možné využiť na romantické prechádzky.

Lyžiarske strediská tohto regiónu ponúka až 120 kilometrov upravených a hlavne kvalitných zjazdoviek, z ktorých najznámejšou je zjazdovka Stelvio. Okrem červených a modrých zjazdoviek, sa tu nachádzajú aj tie najextrémnejšie čierne zjazdovky, ktoré sú ako stvorené pre najskúsenejších lyžiarov. O tom, že tieto svahy patrí k tým najlepším na svete svedčí aj fakt, že sa tu niekoľkokrát konal svetový pohár v zjazdovom lyžovaní.

Bormio sa rozprestiera v pohorí Ortler, ktoré okrem zjazdoviek má aj mnoho chránených území. Prístupné sú národné parky, z ktorých sa Parco Nazionale dello Stelvio považuje za ten najkrajší. Krásu a kúzlo prírody môžete obdivovať aj v Stilfser Nationalpark. Na mnohých miestach sa vám naskytne pohľad na nádhernú prírodnú scenériu.

Toto miesto okrem toho, že je to známe lyžiarske stredisko, je preslávené aj ako 2000 rokov staré kúpeľné mesto. Mnoho, najmä „nelyžiarov“, navštevuje Bormio za účelom zregenerovania a oddychu. Relax v príjemnom prostredí vám ponúka väčšina hotelov a ubytovacích zariadení.

Nie len kvalitná lyžovačky, či oddych v miestnych kúpeľoch, ale aj kultúra a nakupovanie, sú tými najväčšími prednosťami Bormia. Ak sa rozhodnete navštíviť túto destináciu, či už v lete alebo zime, určite nebudete ľutovať a odnesiete si zo svojej dovolenky len tie najkrajšie a hlavne nezabudnuteľné zážitky.

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >