Detail destinácie

Abruzzo Taliansko - transparent

Ponúkame 10 ubytovacích kapacít za cenu 38 € - 144,77 €.

Destinácia:

Destinácia stredného Talianska nachádzajúca sa na východnom pobreží pri Jadranskom mori, zo západnej strany ohraničená Apeninským pohorím. Územie tohto regiónu je prevažne hornaté a kopcovité. Až dve tretiny povrchu tejto oblasti je tvorené pohoriami a na východnej strane ho lemuje vyše sto kilometrov piesočnatého pobrežia obmývaného Jadranským morom.

Abruzzo sa nachádza v tektonickej oblasti, kde tektonický zlom medzi európskou a jadranskou doskou predeľuje Taliansko. V minulosti tu boli časté zemetrasenia, ktoré sa v menšej miere a so slabším stupňom opakujú aj v súčasnej dobe.

Toto územie, ako turistické miesto, sa začalo rozvíjať v druhej polovici minulého storočia, keď sa začalo investovať do cestovného ruchu v tejto časti Talianska. Okrem letného prímorského letoviska sa tu vystavali aj lyžiarske strediská, ktoré sa nachádzajú len niekoľko kilometrov od Ríma.

Abruzzo je typický taliansky región, kde môžete zahliadnuť prastarý spôsob života Talianov. Je plné starovekých hradieb a pamiatok, ktoré sa zachovali z minulosti, aj keď mnoho z nich bolo zničené zemetrasením v roku 2009. Je tu vybudovaná promenáda, ktorá sa stala obľúbenou pre turistov. Je lemovaná palmami s chodníkmi pre chodcov i cyklistov. Popri promenáde sú reštaurácie a kaviarničky, ktoré vás lákajú si oddýchnuť pri príjemnej hudbe a vychutnaní si či už kávy, kokteilov, alebo tradičnej talianskej pizze a cestovín.

Okrem relaxu na pláži pri mori, si môžete v tejto oblasti zvoliť aj aktívnu dovolenku, nakoľko je tu mnoho príležitostí na výlety do okolia. Môžete navštíviť národné parky, z ktorých je najznámejší Parco Nazionale d´Abruzzo. Je to chránená oblasť s jedinečnou faunou a flórou, pokrytá hustými lesmi a dlhými lúkami. V minulosti bolo toto miesto známe pre húfne sťahovanie sa oviec.

Z historického hľadiska sa tu nachádzajú aj nádherné stredoveké a renesančné mestá ako Penne, Lanciano, Loreto alebo Aprutino. Najznámejšia historická pamiatka je v meste Sulmona, vstupná brána do parku Majella.

Z prímorských miest sú známe mestá Vasto, Pineto, či Silvi Marina, ktoré je dokonca považované za mesto s najkrajšou plážou v Taliansku. Najľudnatejším mestom v Abruzze je mesto Pescara, ktoré okrem príjemného prímorského podnebia ponúka svojím návštevníkom aj kus z histórie.

 

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >