Detail destinácie

Benátky Taliansko - transparent

Ponúkame 8 ubytovacích kapacít za cenu 216 € - 942 €.

Počasie:

Dnes Počasí v Velence - transparent 22° C Zajtra Počasí v Velence - transparent 18 - 22° C24.9. Počasí v Velence - transparent 21 - 23° C
25.9. Počasí v Velence - transparent 17 - 22° C26.9. Počasí v Velence - transparent 15 - 19° C27.9. Počasí v Velence - transparent 14 - 21° C
28.9. Počasí v Velence - transparent 16 - 21° C29.9. Počasí v Velence - transparent 20 - 22° C30.9. Počasí v Velence - transparent 15 - 20° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Severnú časť Adriatickej, alebo tzv. Jadranskej, riviéry tvorí Benátska riviéra rozprestierajúca sa na severnom pobreží obmývanom Jadranským morom. Pomenovanie dostala po svetoznámom meste Benátky. Okrem tohto čarovného mesta, tu ležia aj iné známe letoviská ako Verona, Trest, Rimini, či pre slovenských turistov často vyhľadávané Bibione alebo Lignano. Naši turisti si túto oblasť obľúbili vďaka blízkosti a dostupnosti.

Pláže na riviére sa tiahnu ako dlhý had pozdĺž celého pobrežia a postupne klesajú do „slovenského“ mora, Jadranu. Región je vhodný hlavne pre rodiny s deťmi, ktoré neocenia len pozvoľne klesajúce pláže, ale najmä piesok, z ktorého sa dajú stavať hrady a rôzne iné stavby, čím sa zabaví celá rodina. Okrem pláži tu môžeme obdivovať aj čarokrásnu prírodu, ktorá sa rozprestiera na okolí, najmä jazerá v okolí pohorí Dolomitov.

Všetky letoviská v tejto oblasti majú niečo spoločné. Azúrové more, zlatisté pláže, krásne zelenejúcu sa prírodu v podobe borovicových hájov, reštaurácie na každom rohu ponúkajúce studenú a teplú kuchyňu, bary, či cukrárne s neodolateľnou talianskou kávou a zmrzlinou. Strediská sú od seba minimálne vzdialené, niektoré len zálivom, alebo prístavom a spolu tvoria nepretržitú prázdninovú zábavu, ako cez deň, tak aj v noci. Mestá vás lákajú okrem bohatej histórie v podobe antických pamiatok, aj nespočetným množstvom diskoték končiacich v skorých ranných hodinách.

Hlavným mestom Benátskej riviéry sú Benátky, kúzelné mesto rozprestierajúce sa na 118 ostrovoch spojených mostmi, zvonmi a kupolami. Benátky sú jedinečná metropola, ktorej sa žiadna iná na svete nevyrovná, ponúkajúca nekonečnú romantiku, či už plavbou po hlavnom kanále, alebo prechádzkami po námestiach. Canal Grande, hlavný, 4 kilometre dlhý kanál, spája hlavnú stanicu s Námestím sv. Marka, ktoré sa považuje za dominantu mesta. Ďalšími symbolmi mesta je Bazilika Sv. Marka, či holuby, ktoré sa v húfoch zlietajú na hlavnom námestí.

Históriu ponúkajúce mesto je aj Verona, mesto preslávené Shakespearom a jeho tragédiou Rómeo a Júlia. Najnavštevovanejším miestom je amfiteáter Piazza Bra a povestný Júliin dom, kde je možné obdivovať aj známy balkón. Všetky historické budovy sú postavené z ružovkastého vápenca a dodávajú tak mestu na jedinečnosti.

Vďaka 15 kilometrov dlhej pláži „Slnečná riviéra“ je obľúbené aj prímorské letovisko Rimini. Je to kúpeľné mesto vzdialené od Benátok 230 kilometrov.

Všetky turistické strediská sú moderne vybavené a ubytovať sa v nich môžete od najluxusnejších hoteloch, cez apartmány, až po najskromnejšie bungalovy a stany v kempoch. Nezabudnuteľné zážitky z dovolenky vám zabezpečí pravý taliansky život,  kultúra, či športové vyžitie v strediskách.

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >