Detail destinácie

Sousse Tunisko - transparent

Ponúkame 8 ubytovacích kapacít za cenu 285 € - 1 416 €.

Počasie:

Dnes Počasí v Sousse - transparent 33° C Zajtra Počasí v Sousse - transparent 21 - 27° C22.9. Počasí v Sousse - transparent 21 - 29° C
23.9. Počasí v Sousse - transparent 22 - 28° C24.9. Počasí v Sousse - transparent 22 - 28° C25.9. Počasí v Sousse - transparent 21 - 30° C
26.9. Počasí v Sousse - transparent 21 - 28° C27.9. Počasí v Sousse - transparent 20 - 24° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Rozmýšľate nad tým, kam sa vyberiete na dovolenku tento rok? Ak túžite po mieste, ktoré je sčasti exotické, má pieskové pláže a dokonale tyrkysové more, tak je pre vás Tunisko tou správnou destináciou. Aby sme vás potešili ešte viac, z finančného hľadiska je dovolenka v Tunisku to pravé, čo hľadáte.

Výhodou tejto krajiny a najmä destinácie Sousse je jej vzdialenosť od Slovenska, kedy viete byť na mieste približne za dve hodiny lietadlom a pár minút autobusom. Mesto Sousse je od letiska v Monastire vzdialené len 20 kilometrov, čo je pre dovolenkárov dosť pohodlné a nenáročné. Vďaka polohe, kde sa táto destinácia nachádza, sa môžete vybrať za oddychom počas celého roka. Počasie sa tam aj počas zimy správa ako menej vydarené leto a more si udržuje svoju stálu teplotu. Ak chcete stráviť niekoľko dní v Tunisku počas letných prázdnin, počítajte s teplotami, ktoré sa môžu vyšplhať až na tropických 40 stupňov. Na tieto podmienky sa preto poriadne pripravte a nezabudnite si zobrať najmä niekoľko krémov s dobrým faktorom.  Krajina bola dlhodobo pod nadvládou Francúzska a to sa prejavilo aj v ich kuchyne a jazyku, ktorý používajú. S francúzštinou sa dohovoríte na každom mieste v tejto krajine. Milovníci dobrého vína ocenia ponuku, ktorá sa v týchto reštauráciách neodmieta a tým je široké množstvo druhov vína, ktoré sú známe svojou kvalitou.

Vráťme sa ešte ale k spomínanému letovisku, ktoré je obľúbeným miestom dovolenkárov z celej Európy. Dlhé pláže, tyrkysová farba mora a široká prímorská promenáda sú veci, ktoré robia toto miesto jedinečným. V Sousse sa nachádza aj pamiatka, ktorá je zapísaná do Zoznamu svetového kultúrneho dedičstva a je známa niekoľkými stovkami obchodíkov, kde nájdete veci, o ktorých sa vám ani len nesnívalo. Ak sa necháte uniesť nákupným ošiaľom, utratíte aj to, čo ste na začiatku nechceli, preto si treba dávať pozor. Počas spoznávania tunajšej mediny by ste sa mali držať hlavných ulíc, v tých bočných sa môžete veľmi ľahko stratiť. Na svoje si v tejto destinácii prídu aj milovníci zábavy a najmä mladí ľudia, ktorých tu čaká pestrý nočný život plný diskoték, barov a nočných podnikov. Prímorské mesto Sousse by mali navštíviť všetci, ktorí chcú zažiť pravú tuniskú atmosféru a život, ktorý sa tam žije každý deň. Nezabúdajte však, že Tunis nepatrí do Európy a pred cestou musíte mať platný cestovný pas, inak sa vaša dovolenka skončí skôr, ako sa začne.

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >