Detail destinácie

Egejský región Turecko - transparent

Ponúkame 41 ubytovacích kapacít za cenu 294 € - 1 741 €.

Počasie:

Dnes Počasí v Aydin - transparent 32° C Zajtra Počasí v Aydin - transparent 22 - 32° C24.9. Počasí v Aydin - transparent 24 - 36° C
25.9. Počasí v Aydin - transparent 22 - 35° C26.9. Počasí v Aydin - transparent 20 - 31° C27.9. Počasí v Aydin - transparent 17 - 26° C
28.9. Počasí v Aydin - transparent 21 - 24° C29.9. Počasí v Aydin - transparent 18 - 22° C30.9. Počasí v Aydin - transparent 17 - 25° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Destinácia:

Oblasť Turecka, rozkladajúca sa na juhozápadnom pobreží, menej známa ako Turecká riviéra, ale o to krajšia. Tak je označovaná Egejská riviéra. Malebná príroda lemovaná horským masívom a obmývajúca tyrkysovým morom. Túto nádhernú prírodnú scenériu dotvárajú zelenejúce sa kopce s bujným porastom.

Ak si ako dovolenkovú oblasť zvolíte práve Egejskú riviéru, určite nebudete ľutovať. Biele piesočnaté pláže, vlny Egejského alebo Stredozemného mora, výborné jedlo, športové aktivity, kus histórie v podobe pamiatok, to všetko vám ponúkajú letoviská Egejskej riviéry. K najznámejším a najnavštevovanejším patria Bodrum, Kusadosi, Marmaris, či Icmelar. Bodrum patrí k tým najobľúbenejším, aj vďaka aquaparku, hradu a výstave podmorských archeologických exponátov. Aj milovníci nočného života v kluboch a baroch si tu prídu na svoje. V meste sa nachádza aj prístav, kde kotvia jachty s možnosťou prenájmu. Jachtársky prístav je aj v Marmarise. Históriu vám priblíži mesto Kusadosi so svojím historickým centrom s pamiatkami a ruinami hradieb.

Za symbol riviéry možno označiť pláž Oludeniz v tvare jazyka, vďaka čomu sa stala najfotografovanejšou plážou riviéry. Menej obľúbená je aj pláž Iztuzu, kde svoje vajíčka kladie ohrozená korytnačka kareta obrovská. Môžete vyskúšať paragliding v blízkosti hory Babadag, alebo obdivovať krásnu prírodu pri skalnom kaňone Saklikent, či architektúru typických domčekov obrastených ibištekom. Vychutnať si môžete aj nekonečné prechádzky a obdivovať olivové háje, ktoré len potvrdzujú, že táto oblasť je popredným výrobcom kvalitného olivového oleja.

Vďaka výhodnej polohe Egejskej riviéry, je možné absolvovať mnoho výletov. Môžete navštíviť grécke ostrovy, ktoré sa nachádzajú v tesnej blízkosti, lákavé územie Malej Ázie, bavlnený hrad Pamukkale, ruiny mesta Efezu, ktoré má veľký význam najmä pre kresťanov, mesto Trója, kde môžete obdivovať maketu dreveného koňa či  mauzóleum, a mnoho ďalšieho.

Ak sa rozhodnete pre ktorékoľvek letovisko Egejskej riviéry, ukáže vám svoj pôvab aj po západe slnka. Aj napriek tomu, že je táto oblasť menej známa ako iné prímorské oblasti, nevadí, zažijete tu dovolenku o akej ste snívali.

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >