Detail destinácie

Alanya Turecko - transparent

Ponúkame 155 ubytovacích kapacít za cenu 199,50 € - 1 761 €.

Počasie:

Dnes Počasí v Alanya - transparent 30° C Zajtra Počasí v Alanya - transparent 25 - 30° C22.9. Počasí v Alanya - transparent 25 - 28° C
23.9. Počasí v Alanya - transparent 24 - 28° C24.9. Počasí v Alanya - transparent 24 - 27° C25.9. Počasí v Alanya - transparent 24 - 27° C
26.9. Počasí v Alanya - transparent 24 - 26° C27.9. Počasí v Alanya - transparent 23 - 27° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Destinácia:

Dovolenková destinácia Alanya sa nachádza na východnom pobreží Tureckej riviéry, vzdialená od podobne zvaného mesto Antalya 150 kilometrov. Obľúbené dovolenkové miesto sa rozprestiera v Antalyjskom zálive, obklopené pohorím Taurus, ktoré dotvára dokonalú prírodnú scenériu a ponúka tak svojím návštevníkom okrem slnkom vyhriatych pláži, mnoho zelene, či historických pamiatok.

Toto stredne veľké mesto a jeho okolie uchvátili v minulosti aj božskú egyptskú panovníčku Kleopatru, ktorej, podľa povestí, územie Alanya daroval ako svadobný dar jej nápadník, beznádejné zaľúbený, Antonius. Aj pláž pomenovaná po Kleopatre nasvedčuje tomu, že túto destináciu môžeme vyhlásiť za jednu z najkrajších v celom Turecku. Kleopatrina pláž sa môže popýšiť ocenením modrej vlajky Európskej únie za spokojnosť turistov, čo nás môže len utvrdiť v tom, že táto destinácia patrí k najnavštevovanejším v Turecku.

Dominantou Alanye nie je len sýto modré more s krásnymi plážami s hrubým pieskom, ktorý podľa povestí bol dovezený až z brehov ďalekého egyptského Nílu, ale aj kopce a hory lemujúce pobrežie, na ktorých sa týči staroveká pevnosť a hrad. Táto historická pamätihodnosť zo staroveku sa tiahne po pohorí až v dĺžke 6 kilometrov a jej hrady siahajú až do výšky 250 metrov. Pevnosť slúžila v minulosti ako ochrana pred nájazdmi pirátov a neskôr aj pred vojenskými útokmi. V súčasnosti slúži pevnosť a hrad ako vyhľadávané turistické miesto, kde sa nachádza múzeum. Na nádvoria hradu sa dá vyjsť pešo a počas výstupu po hradbách je možné obdivovať krásny výhľad na okolitý kraj.

Pri dovolenke v Alanyi si na svoje prídu aj milovníci prírody, nakoľko okolité hory a kopce pohoria Taurus poskytujú turistom útočište pred horúcimi plážami. Pri prechádzkach zelenejúcimi sa lesmi a lúkami môžeme obdivovať pestrofarebnú flóru. Rastú tu totiž borovice, figovníky, kry a rôzne kvety mnohých farieb a vôní. Pri potulkách prírodou je možné sa osviežiť aj vodou z riek, ktoré v tejto oblasti pramenia, alebo navštíviť jednu z mnohých jaskýň a nadýchať sa tak čerstvého vzduchu. Jaskyne v blízkosti Alanye sú známe svojimi blahodarnými účinkami pri liečbe astmy. Jednou z najobľúbenejších jaskýň je jaskyňa Dalmatas, navštevované sú ale aj Jaskyňa pirátov, či Jaskyňa milencov.

Letovisko Alanya ponúka pre každého niečo, milovníkom opaľovania a kúpania v mori, alebo milovníkom prírody, prechádzok a spoznávania histórie. Na plážach sa dá športovo aj adrenalínovo vyžiť, či už pri vodných alebo suchozemských aktivitách. Vo večerných hodinách je možné zase spoznávať život Turkov pri potulkách mestom, ktoré ponúka celú škálu obchodov, reštaurácií, či barov.

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >